VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Tam, kde se něco děje

Hranicko /PESTRÁ NABÍDKA/ - Je tuvíkend a s ním celá řada kulturních i sportovních akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty.

16.7.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karel Rozehnal

Víkendové akce na Hranicku

Drahotušský kostel slaví 200 let od posvěcení

Drahotuše – Bohatý program čeká v sobotu 17. a v neděli 18. července na návštěvníky kostela sv. Vavřince v Drahotuších, který oslavuje 200 let od svého posvěcení.

Oslavy zahájí v sobotu 17. července v 17 hodin výstava památek kostela v jeho prostorách. V 18 hodin pak následuje varhanní koncert Jana Gottwalda z Olomouce.

V neděli 18. července se uskuteční v 10 hodin slavnostní mše svatá. Od 11.30 hodin vystoupí před kostelem Dechová hudba Partutovjanka. Od 13 do14.30 hodin a od 16.30 do18 hodin bude umožněn výstup ke zvonům a výhled z věže. V 15 hodin proběhne svátostné požehnání a v 15.30 hodin koncert Scholy Drahotuše. Program završí v 19.30 hodin

Kostel sv. Vavřince v Drahotuších byl zbudován stavitelem Ondřejem Kellnerem v letech 1784 až 1788 slohem pozdně barokním. Před rokem 1784 stál na téže místě od nepaměti menší kamenný farní kostel, zasvěcený též sv. Vavřinci. Ponechána z něj byla jen spodní část věže. Posvěcení kostela proběhlo v roce 1810 generálním vikářem a pomocným biskupem olomouckým Aloisem Krakovským z Kolovrat. (pal)

Na festival do Rouského míří Hrůza i Hejma

Rouské – Již čtvrtý ročník festivalu BESTFEST summer odstartuje v sobotu 17. července od 14.30 hodin na výletišti v Rouském. Hudební maraton zahájí mladá kapela DEVON, která vyhrála soutěž na webových stránkách . Následují skupiny Hádramašmátrá se svým punkfolklorem, rockový George a rock-metalové Psycho radio . Hlavní program zahájí Michal Hrůza s hity se své sólové tvorby i se svého působení v Ready Kirken. Pokračuje Ondřej Hejma a jeho kapela Žlutý pes. Ondřeje Hejmu jako porotce soutěží ze Superstar zná každý. Skladby skupiny Kabát zahraje jejich Slovenský revival kapela KABAT revival SK, kteří fanoušky připraví na metalový nářez skupiny VITACIT s Láďou Křížkem. Festivalový večer uzavře hranický Traktor. Po celý festival je připraveno bohaté občerstvení. (red)

Na historii zavzpomínají výstavou

Rakov – Rakov v obrazech je název výstavy, která se koná v sobotu 17. července od 10 do 16 hodin a v neděli 18. července od 10 do 18 hodin v sále kulturního domu v Rakově. Budou vystaveny staré fotografie obce, kulturních akcí, práce spolků apod. Dále staré dokumenty a vše, co se týká dřívějšího života a dění v obci. Promítány budou záznamy z kulturních akcí, hasičských oslav a mikroregionálních olympiád. Bohaté občerstvení je zajištěno. (red)

V Drahotuších se sejdou sousedé

Drahotuše – Sousedské posezení se chystá v sobotu 17. července od 18 hodin na Kluzišti v Drahotuších. K poslechu bude hrát reprodukovaná hudba 80. a 90. let. Občerstvení je zajištěno. (red)

DJ Milan v Olšovci

Olšovec – Diskotéka DJ Milana se koná v sobotu 17. července na Rybníčku v Olšovci. Začátek je ve 20 hodin. (red)

LETNÍ KINO HRANICE

Kouzelná chůva a velký třesk – v pátek 16. července ve 20.30 hodin.

Rodinná komedie VB, Francie, přístupný, český dabing, 109 minut Kouzla vám dávají křídla. Příběh o chůvě, která pomáhá na farmě vychovávat rozmazlené a nezbedné děti.

Kuky se vrací – ve středu 21. července ve 20.30 hodin. Pohádka ČR, přístupná, 95 minut. Loutkový film Jana Svěráka zobrazuje dětský fantazijní svět. Odvržený medvídek Kuky se vydává na cestu domů, na které zažije několik dobrodružství. Ladění snímku coby „road movie“ zapůsobí i na starší diváky.

Avatar – ve čtvrtek 22. července ve 20.30 hodin. Akční sci-fi USA, přístupný, český dabing, 161 minut. Cesta do fantastického světa planety Pandora. Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací.

Kawasakiho růže – v pátek 23. července ve 20.30 hodin. Drama ČR, přístupné, 95 minut. Film, který se vás dotkne.Dvě desetiletí trvalo, než se někdo odvážil pustit do ožehavého tématu, jako je udavačství minulého režimu. Úspěšnému režisérovi Janu Hřebejkovi a jeho dvornímu scénáristovi Petru Jarchovskému se to podařilo.

LETNÍ KINO PORUBA

Muži v říji – v pátek 16. července ve 21 hodin. Komedie ČR, přístupná, 120 minut. Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně.

Ženy v pokušení – v pátek 23. července ve 21 hodin. Komedie ČR, 118 minut. Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným.

Velká se chystá na nohejbalový turnaj

Hranice, Velká – Nohejbalový turnaj tříčlenných družstev neregistrovaných hráčů se připravuje na sobotu 17. července od 8 hodin na hřišti u Sokolovny ve Velké. Prezentace probíhá půl hodiny předem. Jedná se už o šestý ročník turnaje. (red)

Fotbalisté připravují turnaj

Hranice – Fotbalový turnaj o pohár starosty města Hranic se bude konat v sobotu 17. července od 9 hodin na stadionu v Hranicích. Utkání o 3. místo se odehraje ve 14.15 hodin, finále je v plánu na 16 hodin. V úterý 27. července pokračuje série přípravných zápasů mužů A. Ti v 16.30 hodin přivítají tým Uničova. V minulém přípravném zápase porazili Sokol Bělotín 3:2.(skF)

Vysoká bude hostit mezinárodní turnaj

Hustopeče nad Bečvou, Vysoká – Sbor dobrovolných hasičů ve Vysoké zve všechny fanoušky kopané na 2. ročník mezinárodního turnaje obcí s názvem Vysoká (Wysoka). Turnaj se koná v sobotu 17. července od 9 hodin na hřišti ve Vysoké a utká se zde celkem šest obcí se stejným názvem z České republiky, Slovenska a Polska. (red)

V Nejdku proběhne Kotrlův memoriál

Bělotín, Nejdek – Sbor dobrovolných hasičů Nejdek zve na desátý ročník turnaje v minikopané. Memoriál Karla Kotrly se uskuteční v sobotu 24. července v 9 hodin na místním hřišti. (red)

Blíží se Hranické kulturní léto

Hranice – Koncerty letošního Hranického kulturního léta, které proběhnou od 21. července do 14. srpna, se přesouvají na nové místo. Místo Masarykova náměstí se uskuteční na travnatém prostranství vedle zámku.

„Toto místo je bezpochyby vhodnější jak pro návštěvníky, tak pro účinkující. V dostatečné blízkosti je k dispozici veřejné WC ve dvoraně zámku a samozřejmostí bude také občerstvení přímo v místě konání koncertů,“ řekl dramaturg Martin Kapek. Další změnou je fakt, že koncerty budou vždy dvakrát týdně, a to ve středu a v sobotu vždy od 16 hodin.

Jako první se v rámci letošního Hranického kulturního léta představí ve středu 21. července oblíbená skupina Fleret se zpěvačkou Jarmilou Šulákovou. Další program bude v sobotu 24. července patřit rodičům a dětem, kdy se o zábavu postará Pavel Novák a skupina Family. Nebude chybět ani vystoupení mažoretek Poupata. „V dalších termínech vystoupí skupiny Street Boys, legendární Rangers, dechová kapela Partutovjanka, hranická nejen dětmi oblíbená Abraka Muzika a přední české revivalové kapely The Beatles a U2,“ upřesnil Martin Kapek Na všechny koncerty je vstup zdarma. (pal)

16.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Policista, strážník 12 530 Kč

Strážníci Strážník městské policie. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12530 kč, mzda max. 22170 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky podle zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon o obecní policii): , občan České republiky starší 18 let; bezúhonný podle ust. § 4a zákona o obecní policii; spolehlivý podle ust. § 4b zákona o obecní policii; střední vzdělání s maturitní zkouškou; tělesně a duševně způsobilý k výkonu povinností a oprávnění podle zákona o obecní policii., , Další požadavky :, znalost ovládání PC na uživatelské úrovni; řidičský průkaz skupiny "B"; bezúhonnost a spolehlivost podle ust. § 22 a 23 zákona č. 119/2002 Sb., zákon o zbraních, ve znění pozdějších předpisů; zdravotní způsobilost (zhodnocení zdravotního stavu smluvním lékařem Města Lipník nad Bečvou)., , Nabízíme:, stravenky, , K písemné přihlášce se připojí tyto doklady:, strukturovaný životopis, ve kterém se uvedou údaje o dosavadních zaměstnáních, znalostech a dovednostech; výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než tři měsíce; čestné prohlášení podle ust. § 4b zákona o obecní policii ne starší než tři měsíce; ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání., , V přihlášce uveďte Váš telefonický kontakt, popř. e-mailovou adresu., , Přihlášky zasílejte v obálce označené nápisem "VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ MĚSTSKÁ POLICIE - NEOTVÍRAT" v termínu do 13. dubna 2018 na adresu : , , Městský úřad Lipník nad Bečvou, k rukám starosty města Lipník nad Bečvou, náměstí T. G. Masaryka 89, 751 31 Lipník nad Bečvou. Pracoviště: Město lipník nad bečvou, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 89, 751 31 Lipník nad Bečvou. Informace: Pavel Maloch, +420 581 722 157.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 25 500 Kč

Svářeči Operátor/ka svařování - svářeč CO2. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25500 kč, mzda max. 28500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Náplň práce:, Kontrola svárů po svařovacím robotu/laseru; Opravy svárů na konstrukcích autosedaček; Spolupráce na plnění výrobního plánu; Komunikace s mistry., , Požadujeme:, Školení svářečů ČSN 05 0601 - platný svářečský průkaz (svářečské oprávnění výhodou, nikoli podmínkou - možnost absolvování kurzu ČSN 05 0601 na náklady zaměstnavatele nebo obnovení propadlého průkazu na náklady zaměstnavatele); spolehlivost, zodpovědnost; manuální zručnost, aktivní přístup k práci, ochotu pracovat ve směnném provozu (volné víkendy)., , Nabízíme:, Motivující mzdové ohodnocení s vyplácenými bonusy již ve zkušební době; Příspěvek na dopravu - 2kč/km, jedna cesta do práce- i pro bydliště v Hranicích; Příplatek za svařování, za ztížené pracovní prostředí; Balíček firemních benefitů (týden dovolené navíc, 100 Kč stravenky), možnost mimořádné odměny., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: aweissova@lear.com;, - osobně: kdykoliv je možné vyplnit si Náborový dotazník na recepci závodu - pohovor však po předchozí domluvě.. Pracoviště: Lear corporation hranice czech republic s.r.o. - pracoviště hranice, Olomoucká, č.p. 306, 753 01 Hranice 1. Informace: Adéla Weissová, .

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 20 000 Kč

Úředníci ve výrobě Production planner - Hlavní plánovač výroby. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, Řízení plánování výroby od objednávek po expedici; Plánování výrobních kapacit; Revize plánování výrobních kapacit dle specifikací objednávek, stanovení priorit; Zpracování výrobních dat v systému (Strumis); Denní příprava plánů, zpracování podkladů; Revize týdenních plánů výroby; Nastavení priorit pro specifické požadavky zákazníků; Revize plánů objednávek; Stanovení dodacích termínů; Zodpovědnost za správnost výrobních výkazů; Komunikace s oddělením výroby, nákupu materiálu, logistiky, projektovým oddělení…; Účast na denních poradách výroby; Aktivní přístup ke zvýšení efektivity výroby a plánování., , Požadujeme:, Ukončené min. SŠ vzdělání ideálně technického směru (VŠ vzdělání výhodou); Velmi dobrou znalost práce na PC (MS Office, STRUMIS); Praxe na obdobné pozici ve výrobním závodě výhodou; Komunikativní znalost anglického jazyka, znalost německého jazyka výhodou; Zkušenosti s plánováním výroby; Zkušenosti s výrobním softwarem STRUMIS výhodou; Analytické myšlení, flexibilita, komunikační schopnosti , , Nabízíme:, Profesní perspektivu v zázemí silné mezinárodní firmy; Odborné zaškolení od zkušených kolegů; Uplatnění cizích jazyků a možnost jejich zdokonalení; Možnost profesního vzdělávání; Dotované závodní stravování., , Zájemci se mohou hlásit - Ing. Michaela Novotná:, - zasláním životopisu (CV) na email: m.novotna@astron.biz;, - telefonicky na čísle 581 250 240;, - osobně denně od 8,30 do 16,00 hod. na adrese místa pracoviště., , Místo pracoviště: Kojetínská 3228, Přerov, Přerov I-Město. Pracoviště: Astron buildings s.r.o., Kojetínská, č.p. 3228, 750 02 Přerov 2. Informace: Michaela Novotná, +420 581 250 240.

Lidské zdroje - Lidské zdroje Manažer lidských zdrojů 28 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti personální Personalista senior. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED nebo dohodou., , K Vašim hlavním úkolům bude patřit:, Vedení veškerých personálních procesů pro 350 zaměstnanců (nábory, nástupy, výstupy, změny v průběhu pracovního poměru); Správa docházkového SW, evidence docházky, správa mzdového SW; Poskytování poradenství manažerům a zaměstnancům; Komunikace s úřady a institucemi; Zajišťování a koordinace školení; Vytváření a pravidelné revize vnitřních předpisů; Příprava a aktualizace popisů pracovních činností pro jednotlivé pozice; Zajišťování a správa zaměstnaneckých benefitů; HR reporting a analýzy, cestovní náhrady; Spolupráce s managementem při řešení personálních otázek, , Hledáme právě Vás, pokud:, máte SŠ nebo VŠ vzdělání; máte prokazatelnou praxi na obdobné pozici min. 3 roky; orientujete se v zákoníku práce na dobré úrovni; máte vynikající organizační a komunikační schopnosti; velmi dobře zvládáte práci na PC s MS Office (vítané jsou zkušenosti se SW Target 2100); vlastníte řidičské oprávnění skupiny B., , Co Vám můžeme nabídnout? , perspektivní a zajímavou práci v příjemném prostředí firmy s dlouholetou tradicí; samostatnou seniorskou pozici; motivující mzdové ohodnocení; zaměstnanecké výhody (podnikové stravování, příspěvek na penzijní připojištění, pružná pracovní doba);. Pracoviště: Lázně teplice nad bečvou a.s., 753 01 Hranice 1. Informace: Pavla Vozáková, +420 581 686 293.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Házenkáři Hranic. Ilustrační foto

První remíza v nepravý čas. Cement s Brnem urval jen bod

V Malhoticích se v sobotu uskutečnil turnaj v Člověče, nezlob se! V místním kulturním domě se ale nikdo nezlobil, u souztěžních stolů bylo naopak veselo.
20

Turnaj v Člověče, nezlob se! hrají v Malhoticích celé rodiny

Čtyřicáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Čtyřicáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

Výstavu obrazů Igora Minárika přijel zahájit i fotograf Jindřich Štreit

Slovenský malíř Igor Minárik ve čtvrtek 15. března v 17 hodin zahájil v Hranicích svou výstavu s názvem Kresbomaľby. Vernisáž proběhla v galerii Synagoga.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT