V Akademii zazní country

Hranice - Na taneční večer můžete zavítat do Restaurace u Akademie v pátek 20. května. Zahraje country kapela Huňáči z Bystřice pod Hostýnem. Začátek je ve 20 hodin.

V Infernu se bude tančit na drum´n´bass i reggae Hranice

Další pokračování taneční party s názvem Digital beatz se uskuteční v sobotu 21. května od 20 hodin v hranickém Infernu. Zahrají na něm DJ Yasawa (dubstep), DJ KK (chillout, reggae) a DJ Alfalfa (drum´n´bass).

V Zámeckém klubu budou Šumné Hranice i finále Pop Noty

Hranice - Večer o objevování zapomenutých staveb ŠUMNÉ HRANICE proběhne v Zámeckém klubu v sobotu 21. května od 19 hodin. Na programu je křest knih Tomáše Pospěcha a Jiřího Nebeského o Hranicích, promítání filmů Šumná města – Hranice a Šumné stopy a beseda s Radovanem Lipusem, režisérem a scenáristou Šumných měst. Vstup je zdarma.
Finále pěvecké soutěže zde proběhne v neděli 22. května od 15 hodin. Soutěž již tradičně pořádá Základní škola a Mateřská škola Drahotuše.

Hustopečský zámek ovládne bigbeat

Hustopeče nad Bečvou – Pravý bigbeatový nářez zažijete na akci Yamaha ladění, která proběhne v sobotu 21. května od 19 hodin na nádvoří zámku v Hustopečích nad Bečvou. Na podiu se vystřídají kapela Věšák, Pozdní zběr, Kanon a Fany&Funny.

V parku zahrají Gentlemani

Hranice – Příznivci hranické formace Gentlemen’s Club se mohou těšit na neopakovatelnou akci s názvem Park žije. V neděli 22. května se od 14 hodin v parku Československých legií uskuteční přehlídka hranických kapel Mimbar a Gentlemen’s Club za vydatné podpory luhačovického patriota a vincentkového magnáta DJ Dr. Bostona. Vstup zdarma, občerstvení je zajištěno.

V Teplicích zahraje sólista na didgeridoo

Teplice nad Bečvou – Pilotní ročník benefičního koncertního projektu Didgeridoo v jeskyních proběhne v sobotu 21. května od 18 hodin ve Zbrašovských aragonitových jeskyních v Teplicích nad Bečvou. Pořadatelem a současně hráčem na didgeridoo je Zdeněk Vilímek, který má pro možné návštěvníky a obdivovatele poselství: „Přijďte se nechat okouzlit krásou kamenných svědků pravěku a pradávným zvukem lidského hlasu ve spojení s nejstarším hudebním nástrojem světa didgeridoo,“ pozval všechny zájemce Zdeněk Vilímek. Vstup na koncert je u východu z jeskyní směrem od lázeňské kolonády. V jeskyních je omezený počet míst, proto je potřeba si vstupenky rezervovat na tel. 581 601 866 nebo zbrasov@caves.cz.

Malhotičtí pokácí májku v zámeckém parku

Malhotice – Tradiční Kácení máje se uskuteční v sobotu 21. května na výletišti v areálu zámeckého parku v Malhoticích. Začátek je v 15 hodin. K tanci a poslechu zahraje MPM Live, večer se můžete těšit na diskotéku. V programu vystoupí děti z MŠ Malhotice, Klubko, Orientální tanečnice, Aerobic, Break Dance. Bohaté občerstvení je zajištěno. Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů v Malhoticích.

Na Výletišti v Rouském chystají den plný zábavy

Rouské, Všechovice – Den plný her, soutěží i karaoke čeká na návštěvníky Výletiště v Rouském v sobotu 21. května. Program bude zahájen na výletišti v 9 hodin divadelním vystoupením dětí z Dětského domova z Hranic. Následovat bude orientační závod, soutěže, hry. Do programu se zapojí i klienti Denního centra Archa Hranice. V programu rovněž vystoupí taneční skupina DDM Hranice.
Po slavnostním vyhodnocení proběhne tombola. Dále budou mít děti možnost vyzkoušet karaoke a bude následovat hudební vystoupení P+K Koukalových. Závěr akce si zpříjemníme táborákem. Akci, na kterou přispěla řada sponzorů, pořádá Farní charita Všechovice ve spolupráci s Charitou Hranice a o. s. Californie Rouské.

Ústí čeká rockový nářez

Ústí - Na rockovou zábavu do Ústí můžete zavítat do kulturního domu v sobotu 21. května. Od 20 hodin zde vystoupí jako předkapela mladá formace 72 procent. Ve 22 hodin se na podiu objeví rocková skupina Jiný Level.

Májová zábava ovládne Špičky

Špičky - Na tradiční Májovou zábavu můžete zavítat v sobotu 21. května ve 20 hodin do Kulturního domu ve Špičkách. K tanci a poslechu hraje skupina Rose Band. Připraveno je bohaté občerstvení, slosovatelné vstupenky a dražba perníkových srdcí.

CO SE CHYSTÁ?

Chinaski zazáří v Hranicích už ve středu

Hranice – Jednou ze zastávek letošního turné známé formace Chinaski budou také Hranice. Koncert se uskuteční na nádvoří Staré střelnice ve středu 25. května od 19.30 hodin. Hostem večera bude slovenská zpěvačka Katarína Knechtová. Předprodej vstupenek je v restauraci Stará střelnice.

Hranické kapely se představí v Letním kině

Hranice – Třetí ročník festivalu hranických skupin vypukne v sobotu 28. května v Letním kině. Jelikož se akce koná v rámci Hranického kulturního léta za finanční podpory města Hranic, je na ni pouze symbolické vstupné padesát korun. Nejen jména hranických kapel, ale i tato výše vstupného slibuje velikou účast návštěvníků, jak tomu bylo v minulém ročníku. Na podiu se během odpoledne a večera vystřídá osm hranických skupin a jeden speciální host, skupina Heebee Jeebies. „V Hranicích je spousta kvalitních a mladých talentovaných skupin, ale všechny se na podium nevejdou, prozradil dramaturg Městského kulturního zařízení v Hranicích Martin Kapek. „Snažili jsme se veřejnosti naservírovat skupiny, které na minulých ročnících Hranické scény nebyly. Na letošním ročníku tedy zahrají skupiny Passion of Hate, Stormy Flight, Mim Bar, Psycho Radio, Paranormal, Fany & Funny, H-Band a Memoria,“ sdělil Kapek. (red)

KAM ZA SPORTEM

Atleti pořádají závody druhé ligy

Hranice – Atletický oddíl v neděli 22. května čekají jedny z letošních největších závodů – 1. kolo II. ligy mužů a žen. Program začíná na stadionu SK Hranice v 10 hodin. Poslední disciplína (štafeta 4 x 400 m) odstartuje ve 14.30. Hranický oddíl letos opět staví družstva mužů i žen. Muži v loňském roce svou skupinu vyhráli, letos se pokusí o podobný výsledek. (skA)

CO SE CHYSTÁ?

BMX připravuje atraktivní závody

Hranice – Závod pro neregistrované jezdce z řad veřejnosti bude součástí Moravské ligy, která se pojede v sobotu a v neděli 28. a 29. května na bikrosové dráze v Hranicích. Zájemci o veřejný závod se musí dostavit na start do 9 hodin. Podmínkou účasti je cyklistická přilba, dlouhé nohavice, dlouhé rukávy, kolo a rukavice. Nutná kartička zdravotní pojišťovny a u mladších 15 let vhodný doprovod rodičů. Trénink jezdců podle kategorií bude probíhat od 9.30 do 11 hodin. Závod odstartuje v 11.15. V souvislosti s tímto závodem upozorňuje oddíl BMX na uzavření silnice v okolí areálu BMX z důvodu bezpečnosti jezdců a diváků. Uzávěra bude od restaurace Střelnice v celém úseku konání závodů. Objížďka bude značena od sokolovny kolem Plovárny a zahrádkářské kolonie. (bmx)

Stovky mažoretek se chystají do Hranic

Hranice – Velkolepá akce se chystá na sobotu 28. a neděli 29. května. Přímo v centru města se předvedou desítky mažoretkových skupin. Program začíná v sobotu v 13.45 hodin, kdy se uskuteční průvod městem. Ve 14 hodin proběhne na Masarykově náměstí zahájení soutěžního víkendu, program bude pokračovat podiovými sestavami minimažoretek. Od 15 do 17.30 se na třídě 1. máje chystá první část soutěže – pochodové defilé děti mladší, minimažoretky, děti starší, junior, senior. Nedělní program na náměstí začne v 10.30 soutěží Show Group. Ve 14 hodin budou mažoretky soutěžit ve druhé disciplíně – podiové formace, v 16.30 klasická mažoretka. V 17 hodin budou na náměstí vyhlášeny výsledky. (hh, sxv)