Traktor pokřtí na Střelnici CD Tmel

Hranice – Svou novou desku s názvem Tmel pokřtí hranický Traktor v areálu restaurace Na střelnici u manželů Zbrankových v pátek 10. června od 20 hodin. Spolu s Traktorem během večera zahrají skupiny Stracené ráj a Neřeš. Překvapením večera bude kmotr desky, kterého Traktor zatím nechce prozradit.

„Chceme si náš křest a nejspíš jediný letošní koncert doma v Hranicích pořádně užít. Vše bude na silný zvuk a světla, včetně velkého podia,“ prozradil Deníku kapelník formace Traktor Karel Ferda.

Koncerty oslaví jaro i výročí založení gymnázia

Hranice – Jarní koncert Hranického dětského pěveckého sboru se uskuteční v pátek 10. června v 18.30 hodin v koncertním sále v Zámecké ulici. Koncert je určen především dětem, bude doplněn řadou soutěží a kvízů.

Koncert v rámci oslav 140. výročí založení Gymnázia Hranice se koná v neděli 12. června v kostele Narození Panny Marie – Kostelíčku. Účinkují Komorní sbor Gymnázia Hranice, Petit trio a Flétnový soubor. Začátek koncertu je v 11 hodin.

Muzejní noc slibuje nevšední zážitek

Hranice – Prohlídky výstav po setmění s atraktivním doprovodným programem v sobě skrývá hranická Muzejní noc, která se uskuteční v pátek 10. června. V 18 hodin se lidem otevřou muzea a galerie s volným vstupem. Hranickou muzejní noc už potřetí pořádá Městské muzeum a galerie Hranice a stejně jako v minulých letech čeká na návštěvníky nevšední program.

„Předešlé ročníky si návštěvníci moc pochvalovali. Vloni i předloni přišlo vždy kolem dvou set lidí,“ uvedla ředitelka Hana Svobodová. Muzejní noc zpřístupní návštěvníkům až do 23 hodin výstavní síň Stará radnice spolu s Gotickým sálem, radniční věž a Synagogu. Letos poprvé se k programu Muzejní noci připojí s možností volného vstupu i Galerie M+M, Galerie Sklep a Včelařské muzeum.

Program hranické Muzejní noci

18.00 Stará radnice – koncert písničkáře Štefana Oščiatky

19.00 Stará radnice – ochoz věže – trubači Střední lesnické školy v Hranicích Lovecké troubení

19.30 Stará radnice – Gotický sál – J.H.A.Gallaš a jeho znovuobjevená knihovna – prezentace starých tisků ze sbírek muzea – Lenka Kirnerová

21.00 Hranicko. Region, který je škoda nenavštívit – film o zajímavých místech a krásách Hranicka

19.30 – 23.00 Stará radnice – vyhlídková věž – večerní Hranice z ptačí perspektivy – večerní výstupy na ochoz věže

Doprovodný program

18.00 – 23.00 Výstavní síň Stará radnice – v rámci probíhající výstavy Rok s krajkou ukázky paličkování a paličkovacích technik s krajkářkami Jitkou Hanákovou a Milenou Malinovou

Prohlídka modelu zámku (včetně historického jádra) a povídání s jeho autorem Stanislavem Milošem

18.00 – 23.00 Volný vstup do výstavních prostor Stará radnice, Synagoga, Galerie M + M, Galerie Sklep a Včelařské muzeum Hranice

Galerie M + M (Jurikova 16) – výstavy, expozice dřevěných plastik Josefa Musila

Galerie Sklep (Svatoplukova 81) – moderní výtvarné umění, užité umění, knihy

Včelařské muzeum Hranice (Potoční 818) – ukázky úlů, včelařského nářadí, výroby svíček a ochutnávka včelích produktů

Drahotušští zažijí Červnovou noc

Drahotuše – Tradiční Červnovou noc pořádá v pátek 10. června od 20 hodin na Kluzišti v Drahotuších KRPŠ při ZŠ a MŠ Drahotuše. Hraje skupina Kalibra.

Děti projdou lesní stezku

Hranice – Již 11. ročník akce Putování lesní stezkou proběhne v sobotu 11. června. Start je ve 14 hodin od pohostinství Na Střelnici u Zbranků. Buřty na opékání si vezměte s sebou.

Poznejte Hranicko

Hranice – Putování po historii Hranicka – procházka s výkladem se uskuteční v neděli 12. června. Vychází se v 8 hodin od vodního prvku na Masarykově náměstí.

M+M připravila Zahradní slavnost

Hranice – Zahradní slavnost pro děti proběhne v M+M v sobotu 11. června od 14 hodin. Pro děti jsou připraveny hry, soutěže a tombola. Vystoupí folklorní kroužek Romarýnek. V případě nepříznivého počasí se slavnost uskuteční v sále galerie.

Olšovecký hudební rybníček přivítá Františka Nedvěda

Olšovec – Už šestý ročník tradičního country festivalu Olšovecký hudební rybníček připravují pořadatelé na sobotu 11. června. Jak už sám název napovídá, místem konání bude i letos sportovněkulturní areál Rybníček v Olšovci. Program odstartuje ve 14 hodin a návštěvníci se mohou těšit například na skupiny Country Míza, Karel Zich Revival Band, Blue Stones, Dareband, Tabáskova Partyja nebo Domino. Hlavním večerním lákadlem jsou František Nedvěd a Tie Break, kteří vystoupí zhruba v 19.30 hodin. Chybět nebude ani večerní countrybál, při kterém se o hudební doprovod postará brněnská kapela Poutníci.

Co se chystá v lázních

Teplice nad Bečvou – Koncert skupiny Klapeto: Vesele z Moravy do Čech – v pátek 10. června v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva. Taneční večer – hraje Duo Andy – v sobotu 11. června v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan. Promenádní koncert – účinkuje Dechová hudba Javořinka – v neděli 12. června v 9 hodin na terase sanatoria Bečva. Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 13. června v 19 hodin v sále sanatoria Bečva. Koncert: Od folkloru k láskám hudebního divadla za klavírního doprovodu prof. Miloše Schnierera – v úterý 14. června v 19.15 hodin v sále sanatoria Janáček.Odpoledne na terase s písničkou – hraje Radek a Dáša – ve středu 15. června ve 14 hodin na terase sanatoria Bečva.Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 16. června v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.Koncert country skupiny Kentaur z Břidličné – v pátek 17. června v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

V Černotíně budou i lyžovat

Černotín – Zajímavé a nevšední setkání se chystá na tento víkend do Černotína. Své síly zde v nejrůznějších soutěžích změří obyvatelé takzvaných barevných obcí.

„Jedná se o šestý nebo sedmý ročník podobného setkání,“ uvedl starosta Černotína Jiří Andrýs. Do jeho obce o víkendu zavítají zástupci Bělotína, Zlaté Koruny, Žlutavy a Černé v Pošumaví. „S nápadem přišel před lety Bělotín a pořadatelství se každý rok střídá. Letos vyšlo právě na naši obec,“ doplnil starosta .

Celá akce začíná už v pátek, kdy se zástupci vzdálenějších obcí sjedou do Černotína. „V pátek večer se představí jednotliví účastníci a každá obec vystoupí se svou kulturní vložkou,“ dodal Andrýs.

Hlavní program je poté na řadě zejména v sobotu. Už od brzkého rána se začnou účastníci scházet u společenského centra. Od půl desáté bude zahájeno velké sportovní klání. „Letošní specialitou bude recesní zimní olympiáda,“ poznamenal starosta. Účastníci i diváci se mohou těšit například na stavění sněhuláků nebo na závody v běhu na lyžích.

Večer je naplánováno vyhlášení vítězů a poražených a také společenská zábava. V neděli už na účastníky setkání bude čekat pouze sázení trnek a návštěva vyhlídkové plošiny u vodojemu obce.

KAM ZA SPORTEM

Slavíč připravuje turnaj v nohejbale

Hranice, Slavíč – Tradiční nohejbalový turnaj trojic se koná v sobotu 11. června od 9 hodin v areálu sokolovny ve Slavíči. Připraveno je bohaté občerstvení, včetně grilovaných steaků a makrel. Hráči se mohou přihlásit na telefonním čísle 733385738. Turnaj pořádají místní Sokolové ve spolupráci s Osadním výborem.

K&V Top Cup přivítá mladé cyklisty

Hranice – Devátý ročník cyklistických závodů Hledá se mistr světa aneb K&V Top Cup 2011 se připravuje na čtvrtek 16. června pro děti ZŠ z Hranic a okolí. Start je v 9 hodin ve Skalní ulici. Závod se pojede po asfaltové komunikaci na Skleném kopci, délka tratě je cca 800 m. Kategorie a trasy: ročník 2002 a mladší až 1996, trasy 4 až 10 okruhů. Podmínkou účasti je kolo v bezvadném stavu a cyklistická bezpečnostní přilba. Po celou dobu bude pro děti připraven skákací hrad. Občerstvení zajištěno. (red)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku