Rouské pohltí o víkendu velikonoční nálada

Rouské - Již IX. velikonoční výstava se uskuteční v sobotu 2. a v neděli 3. dubna v sále kulturního domu v Rouském. Po oba dny bude expozice zpřístupněna vždy od 13 do 19 hodin. Pořadatelé, OS – za uchování a rozvoj místních tradic při obecním úřadu, pro všechny návštěvníky výstavy připravili širokou škálu velikonočních aranžmá pokojových a venkovních květin, sukulentů, jarních dekorací a věnců, perníků, kraslic, háčkovaných a paličkovaných ozdob, výšivek, keramiky, ručně malovaných obrázků, svíček a mnoho jiných dekorativních výrobků. Rovněž se můžete těšit na jarní restauraci, která nabídne výborné zákusky,domácí koláčky, ovocné čaje a zahřeje „rousecký svařák“.

Na večírku školy chystají půlnoční překvapení

Hranice - Školní večírek pořádá v sobotu 2.dubna od 19.30 hodin v hranické Sokolovně Klub rodičů společně s vedením ZŠ a MŠ Struhlovsko. K tanci hraje Sunset. Těšit se můžete na bohatou tombolu, občerstvení je zajištěno. Připraveno je vystoupení žáků školy, překvapení na půlnoc. Vstup do sálu jen s platnou místenkou, lze dokoupit na místě.

Na co láká zámecký klub?

Blue Stones a DC Vocal

V pátek 1. dubna od 20 hodin. Křest audia „Like Never Before“ hranicko-příbramské hudební uskupení hrající akustickou hudbu převážně s prvky bluegrassu a s přesahem do dalších žánrů. Svým repertoárem je kapela schopna oslovit široké spektrum FCT a BG scény.
Jako host večera vystoupí olomoucká formace DC Vocal.

Kruh přátel hudby

Jan Souček – hoboj, Lukáš Klánský – klavír - pondělí 4. dubna od 18 hodin - Koncertní sál v Zámecké ulici. Program z díla autorů: F. Devienne, C. Saint-Saëns, C.Wieck – Schumann, F. Poulenc, F. Chopin, R. Schumann

Přednáška s názvem Omyly zdravé výživy

Ve středa 6. dubna v 18 hodin. Cílem přednášky je snaha některé mýty uvést na správnou míru. Přednášející je dlouholetou učitelkou Ústavu lékařské chemie a biochemie LF UP v Olomouci a zabývá se problematikou zdravé výživy a zdravého životního stylu. Pořádá klub zdraví Hranice.
Vstupné dobrovolné.

MC Dráček radí

Krok k zaměstnání – poradenství - úterý 5. dubna od 8 do 16 hodin Poradce PhDr. Petra Tenglerová poradí rodičům pečující o dítě ve věku do 15 let i zájemcům o zaměstnání evidovaným na ÚP, ne však uchazečem o zaměstnání v evidenci ÚP. Na konzultace je nutné se nahlásit.

Kurz - Pracovní právo – od středy 6. do pátku 8. dubna od 8 do 12 hodin. Kurz je zaměřen na seznámení a orientaci v pracovně právních vztazích při uzavírání pracovních smluv se zaměstnavatelem, vznik a zánik pracovního poměru atd.

Koncerty?

Koncert country skupiny Šediváci

V pátek 1. dubna v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

Taneční večer - hraje Duo Ella

V sobotu 2. dubna v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.

Koncert Dechové hudby záhorská kapela z Pavlovic u Přerova

V úterý 5. dubna v 19.15 hodin v sále sanatoria Janáček.

Taneční večer - hraje Radek

Ve čtvrtek 7. dubna v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.

Koncert Spálovského dixielandu

V pátek 8. dubna v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

Ve Skaličce budou k vidění fotografie námořníka Toma

Skalička - Výstava fotografií Tomáše Vítka ze Skaličky bude zahájena v sobotu 2. dubna v prostorách místního obecního úřadu. Fotografování bylo jeho celoživotním koníčkem. Část fotografií pořídil v době, kdy pracoval u Československé námořní plavby a to jak na lodích, mořích i v přístavech. Po vystudování VŠT v Brně a povinné praxi na dieselových motorech nastoupil v roce 1975 u ČNP, kde začínal jako mechanik strojního zařízení a postupně dosáhl hodnosti 1. důstojníka.

Po privatizaci a postupné likvidaci Československé námořní plavby pracoval jako inspektor strojního zařízení při stavbě zámořských lodí v loděnicích v Korei, Japonsku a Číně. Z tohoto období pochází další část fotografií. Jako inspektor strojního zařízení patřil ve světě k uznávaným odborníkům.
Třetí část fotografií pořídil při návštěvách několika významných leteckých muzeí. Letadla byla dalším jeho velkým koníčkem. Tento koníček byl silně ovlivněn jeho otcem, který byl za války lékařem československých letců stíhačů 310. perutě v Anglii, kde také natočil dokumentární film. Tento film dnes používá Česká televize při přípravě historických dokumentů. Originál filmu byl tajně uschován ve Skaličce od roku1948 po celou dobu, kdy byli u nás účastníci bojů v Anglii perzekuováni. Tato výstava je pořádána na počest významného skaličského spoluobčana, který zemřel 15. července 2010.
Po výstavě, která potrvá až do neděle 10. dubna, budou fotografie a některé jeho osobní předměty předány do Státního archivu v Praze. Výstava bude pro veřejnost zpřístupněna denně od 8 do 16 hodin. (Václav Váňa)