HRANICKO
4. 12. – Mikulášská jízda – Nostalgická jízda lokomotivou ,,Bobina“ řady 140 se uskuteční na trati Olomouc – Vsetín. Vlakem bude procházet Mikuláš s čerty a anděly a děti dostanou nadílku. Z Olomouce vyrazí v 9 hodin a zastaví ve stanicích Brodek u Přerova,
Lipník nad Bečvou, Hranice, Valašské Meziříčí, Vsetín, odkud se vydá zpět do Olomouce. VÍCE INFO a JÍZDNÍ ŘÁD ZDE
HRANICE
3. 12. v 10, 15.30 a 17 hodin – Mikulášská nadílka – Mateřské centrum Dráček
3. 12. od 15 hodin – Mikulášská nadílka – Domov seniorů – zahraje kapela Klapeto
5. 12. od 16 hodin – Tradiční mikulášská nadílka – dvorana hranického zámku
DRAHOTUŠE
5. 12. od 17 hodin – Mikulášská nadílka – kluziště Drahotuše
ROUSKÉ
4. 12. od 15.30 hodin – Mikulášská nadílka – Kulturní dům v Rouské – vystoupí taneční kroužek DDM Hranice, orientální tance, literární pásmo, připraven je kulturní program, hry a soutěže
PŘEROVSKO
PŘEROV
3. 12. od 16 hodin – Mikulášská besídka Duha klubu Rodinka – klub Teplo
5. 12. od 16.30 hodin – Mikulášská show 2010 – náměstí T. G. Masaryka – nadílka s kulturním programem
5. 12. od 16 do 19 hodin – Mikulášské bludičky – klub Dlažka
6. 12. od 15 hodin – Mikulášská slavnost Armády spásy – klub Teplo – vystupuje Ilona Csáková a skupina Imperio
BUK
4. 12. od 14.30 hodin – Mikuláš – nadílka s kulturním programem – KD Buk
LIPNÍK NAD BEČVOU
4. 12. od 17.30 hodin – Mikulášování – pásmo scének, písniček a pohádek – kino Svět
DŘEVOHOSTICE
6. 12. od 16 hodin – Mikulášský podvečer – nadílka s pokusem o rekord v nejvyšším počtu čertů – náměstí
SUŠICE
5. 12. od 16.30 hodin – Mikulášská nadílka spojená s rozsvícením vánočního stromu – před Domem zahrádkářů
VÝKLEKY
3. 12. od 17 hodin – Mikulášská nadílka a rozsvícením vánočního stromu – před obecním úřadem
OLOMOUCKO
OLOMOUC:
4. 12. – Mikulášská tramvaj
5. 12. od 15 do 17 hodin – DDM Olomouc Mikulášská
s nadílkou
5.12. 12 - 22 hodin: Mikulášský program na Vánočních trzích (pohádky, mikulášská nadílka, ohňostroj, Xindl X, ABBA revival…) VÍCE ZDE
VELKÝ TÝNEC:
3. 12. od 17 hodin – Rozsvícení vánočního stromu v Zámecké zahradě
5. 12. Mikulášská nadílka, místní část Vsisko
5. 12. Mikulášská nadílka, místní část Čechovice
5. 12. Mikulášská obchůzka po obci
5. 12. od 16 hodin – Koncert Souboru žesťových nástrojů
při ZUŠ Iši Krejčího Olomouc a bývalých žáků školy a Pěveckého sboru ZŠ Milady Petříkové Velký Týnec
GRYGOV:
5. 12. od 17 hodin – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu u kaple sv. Jana Nepomuckého v Grygově, vystoupení dětí ZŠ a MŠ Grygov, příchod Mikuláše s doprovodem, školní jarmark
ŠUMVALD:
3. 12. Mikulášská nadílka MŠ a ZŠ, v 17.30 u kulturního domu rozsvícení vánočního stromu v místní části Břevenec, program pro děti, občerstvení
UNIČOV:
3. 12. od 16 hodin – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí
5. 12. od 16 hodin – Sraz Mikulášů, andělů a čertů na Masarykově náměstí
ŠTERNBERK:
4. 12. od 14.30 do 17 hodin – DDM Šternberk – Mikulášský karneval s mikulášskou nadílkou v MKZ
5. 12. od 13 hodin – Mikuláš, anděl a čert, jako dárek k Mikuláši promítání pohádky Vánoční koleda v kině OKO –
od 15 hodin – Setkání Mikulášů a čertů na Hlavním náměstí, doprovodný program pro děti, soutěž o nejlépe maskovaného
Mikuláše, čerta a anděla, vánoční přání Ježíškovi
VELKÁ BYSTŘICE:
5. 12. Mikulášská nadílka a rozsvícení vánočního stromu
LITOVEL:
3. 12. od 15 hodin – rozsvícení vánočního stromu
4. 12. – Mikulášský historický vlak, z Červenky v 9.46 do Litovle-předměstí, v 10.05 z Litovle-předměstí do Mladče vápenka
a zpět, v 11.05 hodin z Litovle-předměstí do Senice na Hané a zpět, ve 12.10 z Litovle-předměstí do Mladče- vápenka a zpět, ve 12.40 z Litovle-předměstí do stanice Červenka
5. 12. od 15 hodin – Slet čertů, Mikulášů a andělů
5. 12. od 16 hodin – Mikulášská nadílka v rodinách
MORAVSKÝ BEROUN:
6. 12. od 17.30 hodin – Mikulášování – zábavný pořad pro děti a rodiče, kino Libuše
DUB NAD MORAVOU:
4. 12. – Adventní sobota s rozsvícením stromečku, od 9.30 hodin – tradiční vánoční dílny, od 10 hodin – ukázka
vánočních tradic a zvyků na náměstí před dolní budovou ZŠ, od 8 hodin – předvánoční výstava, zasedací místnost obce, od
10 hodin – vepřové hody, hlavní sál SKC, od 16 hodin – průvod dětí a rodičů od MŠ směrem k Mlýnskému náhonu
ŠUMPERSKO A JESENICKO
ŠUMPERK
5. 12. – Mikulášský průvod s nadílkou, od 17 hodin od obchodní akademie přes Hlavní třídu na náměstí u radnice
JESENÍK
5. 12. od 15 hodin – Čertovské radovánky - zábavná stanoviště, výtvarné dílny, show Divadelní společnosti Okýnko z Českých Budějovic s příchodem Mikuláše a nadílkou, areál ZŠ Průchodní a Střediska volného času Duha
ZÁBŘEH
5. 12. od 15 hodin – Mikulášský průvod, nebeská pošta pro přání Ježíškovi, vánoční trhy, Masarykovo náměstí, v 16.30 přijede Mikuláš s nadílkou
MOHELNICE
7. 12. od 8 do 10.30 hodin – Mikulášování – zábavný program pro děti a rodiče, Městské kulturní středisko – velký sál
HANUŠOVICE
5. 12. od 17.30 hodin – Mikulášování – zábavný program pro děti a rodiče, kulturní dům
BLUDOV
5. 12. od 14 hodin – Velká ďábelská show Divadélka Mrak, Kulturní dům
JAVORNÍK
4. 12. od 15 hodin – Mikulášský rej a velká ďábelská show Divadélka Mrak, kulturní dům
VIKÝŘOVICE
3. 12. od 16 hodin – Mikuláš pro nejmenší, Mateřské centrum Vikýrek
POSTŘELMOV
5. 12. od 14 hodin – Mikulášská nadílka s vystoupením Markovice Postřelmov, malý sál kulturního domu
PROSTĚJOVSKO
OLŠANY U PROSTĚJOVA
4. 12. od 16. 30 hodin – Vážení hříšníků, procházka peklem, jízda mikulášského spřežení vesnicí, projížďka dětí mikulášským
kočárem, sokolovna
OTASLAVICE
4. 12. od 9.30 hodin – 10. ročník Mikulášského běhu
KOSTELEC NA HANÉ
3. 12. od 15.30 hodin – Mikuláš se svou družinou, čertovská ohňová show, čertovské dovádění příjezd Mikuláše kočárem, v 18.30 andělsko-čertovský ohňostroj