Lesnická škola pořádá výstavu přírodnin

Hranice – Výstava přírodnin žáků především 2. ročníků proběhne v přízemí Střední lesnické školy od pátku 30. března do pátku 20. dubna. Bude zde možné zhlédnout herbáře listů, zimní větvičky, šišky, plody a semena dřevin a také ukázky dřevěných špalíčků podle jednotlivých dřevin. Výstava je přístupná pro školní kolektivy po domluvě v kanceláři školy, tel. 581 601231. Pro zájemce z řad veřejnosti bude přístupna v pátek 30. března v době od 13 do 17 hodin. Výstava je doplněna pochůzkami v arboretu s průvodcem.

Zámecký klub zažije punkový svátek

Hranice – Plzeňský punková formace Znouzectnost vastoupí v pátek 30. března od 20 hodin v Zámeckém klubu. Koncert české hudební punkové kapely, která přebírá některé prvky folku. Je známá i pod zkratkou ZNC. Jako hosté večera se představí kapely Siláž a hranická alternativa Blaho 19.

Hudecká muzika zahraje v Kovárně

Hranice – Na další z pravidelných pátečních večerů s živou hudbou v pivnici Kovárna v Hranicích můžete zavítat už dnes v pátek 30. března od 19 hodin, kdy v příjemném prostředí rozbalí svou směs lidových písní rychlých i ťahavých Hudecká muzika Franty Kopeckého. Přijďte si zazpívat a zatančit na písničky, které máte rádi, vstup je zdarma.

U Žida se bude tančit

Bělotín – Na diskotéku DJ Milana můžete zavítat v pátek 30. března do restaurace U Žida v Bělotíně. Začátek je ve 21 hodin.

Přijďte přivítat jaro do Drahotuš

Drahotuše – Přivítat jaro můžete tuto sobotu 31. března na 3. farmářském trhu, který pořádá KRPŠ ve spolupráci se ZŠ a MŠ v Drahotuších. Navštívit jej můžete v areálu základní školy od 8 do 12 hodin V prodeji bude bohatá nabídka sýrů a mléčných výrobků, masa, masných výrobků, med, frgály, pečivo, mošty, bylinky, kytky a řada dalších produktů. Nebudou chybět ani potřeby pro zahradu a na své si přijdou i milovníci lidových řemesel. V 10 hodin vystoupí žáci drahotušské školy s pásmem jarních písniček, básniček, her a lidových tradic s názvem „Vynášení Moreny“. Přístup na jarmark bude z ulic Hranická i Zahradní.

V Opatovicích se bude opět koštovat

Opatovice – Hned dvě zajímavé akce budou probíhat příští víkend v Lidovém domě v Opatovicích. Jako každým rokem se týden před Velikonocemi bude v sobotu 31. března koštovat. Opět proběhne oblíbená soutěž O čtvrtku slivovice a O čtvrťku mřížkového koláče. Současně proběhne po oba víkendové dny Jarní výstava panenek. V sobotu 31. března v době od 16 do 19 hodin a v neděli 1. dubna od 14 do 16 hodin se můžete přijít podívat na panenky a vše, co k nim patří: kolébky, postýlky, kuchyňky apod. K zakoupení zde budou šperky, perníky, včelí produkty, velikonoční vazby a další.

Za velikonočním vajíčkem vyrazí i děti

Skalička – Na Putování za velikonočním vajíčkem můžete vyrazit v sobotu 31. března. Start je v 10 hodin u sokolovny ve Skaličce a cíl je u myslivecké chaty v lese. S sebou si vezměte 1 metr barevné stuhy. Na chatě je zajištěno občerstvení a pletení tatarů. Za deště se akce nekoná.

Všechovičtí zvou na Velikonoční výstava

Všechovice – Velikonoční výstava ve Všechovicích proběhne v sobotu 31. března od 14 do 18 hodin a v neděli 1. dubna od 9 do 18 hodin v Kulturním domě. Pořadatelé pro všechny návštěvníky výstavy připravili širokou škálu velikonočních aranžmá, pokojových a venkovních květin, jarních dekorací a věnců, perníků, kraslic, keramiky, svíček z vosku, šperků, pletených košů a ošatek, klapotek, pomlázek a jiné dekorativní výrobky. Součástí výstavy bude i vystoupení dětí z mateřské školy, které nám v neděli ve 14 hodin zahrají pohádku. Nebude chybět ani tradiční svařák a výborné zákusky. Pořádá spolek Rozmarýn.

V Horním Újezdě se dozvíte vše o včelaření

Horní Újezd – b Velikonoční výstava na téma Bez včel a medu to nejde aneb Vše o včelaření se otevře v sobotu 31. března a v neděli 1. dubna v budově staré školy ve stálé expozici „Jak se žilo v Ójezdě“. Po oba dny bude zpřístupněna od 13.30 do 18.30 hodin.

LÁZNĚ Teplice nad Bečvou

Taneční večer – hraje Duo Express  – v sobotu 31. března v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.Koncert country skupiny  – OK Country z Valašského Meziříčí – v úterý 3. dubna v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.Taneční večer  – hraje Radek – ve čtvrtek 5. dubna v 19.30 hodin v sále Bečva.Taneční večer – hraje Rytmik – v sobotu 7. dubna v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.

CO SE CHYSTÁ?

Nevíte si rady 
s agresivitou dětí?

Hranice – Na přednášku prim. PhDr. Lidmily Pekařové Proč jsou děti agresivní a co s tím, organizovanou Klubem zdraví, můžete zavítat ve středu 4. dubna od 16.30 do 19.30 hodin do koncertního sálu v Zámecké ulici. Přednáška bude zaměřena na tato témata: jak řešit narůstající agresivitu u dětí (nejen v pubertě), jak správně a včas vychovávat své děti, jak zvládat negativismus a naučit se pozitivně jednat, jak hodnotit jinak než „jen“ známkou, jak do výchovy více zapojit otce. Po přednášce bude dán prostor dotazům.

V Divadle na Střelnice zahraje Chantal Poullain a Jiří Schmitzer

Hranice – Na vaše riziko! je název divadelního představení, které se ve středu 4. dubna od 19 hodin odehraje v Divadle Stará střelnice v podání divadla Ungelt. V poutavém psychologickém příběhu s komediálním nádechem se představí Chantal Poullain a Jiří Schmitzer.

V Dráčku budou Velikonoce

Hranice – Velikonoce v Dráčku se konají ve čtvrtek 5. dubna od 15.30 do 18 hodin na dětském hřišti u MC Dráček. Všechny děti a jejich rodiče zveme na pohodové předvelikonoční odpoledne. Budeme hrát hry, tancovat, připravovat se na Velikonoce, a pokud vyjde počasí, budeme okolo půl šesté poprvé opékat. Proto si nezapomeňte vzít špekáčky nebo kabanos. Za nepříznivého počasí se akce ruší.

Domeček připravil velikonoční dílny

Hranice – Velikonoční dílna se uskuteční ve čtvrtek 5. dubna od 9 do 13 hodin v Domečku na Galašově ulici. Seznámíte se s technikou nešitého patchworku, vyrobíte si netradiční vejce a také šitou (lepenou) jarní dekoraci – přijďte, uvidíte a odnesete si všechny výrobky domů! Přezůvky s sebou. Na velikonoční dílnu se hlaste předem z důvodu dostatečného množství materiálu telefonicky na 581 601 700 nebo e-mailem lenkafedorova@seznam.cz .

Sportovní rybáři chystají závody

Bělotín – Rybářské závody chystají v sobotu 28. dubna na místní Laguně Sportovní rybáři Bělotín. Prezentace závodníků je od 6 do 6.45, začátek závodů v 7 hodin. Ukončení se plánuje kolem 14 hodin. Těšit se můžete na občerstvení a rybí speciality.

Zámecký klub bude v zajetí metalu

Hranice – Trojkoncert skupin Tchoři (Metal punk – Beňov), The Pant (Hard rock – metal – Břidličná), Iron Army (Hard rock – heavy – Hranice) proběhne v sobotu 7. dubna ve 20 hodin v Zámeckém klubu.