U Akademie se bude tančit

Hranice – Na taneční zábavu můžete zavítat v pátek 20. dubna ve 20 hodin do restaurace U Akademie. K tanci zahraje Ladislav N.

V letňáku jsou kolotoče

Hranice – Lunapark hostuje v areálu letního kina až do 1. května denně od 14 do 20 hodin.

Na zámku bude v sobotu rukodělný jarmark

Hranice – Víte, co je to enkaustika, cardmaking, ketlování, pergamano či découpage? Všechny tyto techniky i mnohem více představí rukodělný jarmark, který se ve dvoraně zámku otevře v sobotu 21. dubna od 9 do 16 hodin. Jarmark, který je určen pro děti i dospělé, seznámí v rukodělných dílničkách návštěvníky s různými výtvarnými technikami, jako je vosková malba, výroba papírové krajky nebo výroba zápisníku či fotoalba. „Ve dvoraně zámku budou i rukodělné dílničky, které jsou určené jak pro děti, tak i pro dospělé. V nich si budou moct zájemci vyzkoušet různé výtvarné techniky. Připravili jsme i soutěž o nejlepší techniku,“ přiblížila jarmark jedna z organizátorek Jiřina Vlasáková z ateliéru NeVýTe. Ta přehlídku pořádá ve spolupráci s Gokobo Humanitas s městem Hranice.

Na Střelnici budou soutěžit voříšci

Hranice – Již 9. ročník Tradiční výstavy psů bez PP a voříšků proběhne v sobotu 21. dubna v areálu Pohostinství na Střelnici v Hranicích. Více informací o soutěži i přihlášky najdete na www.voriskiadahranice.estranky.cz

Klub zdraví vyrazí do hor

Hranice – Tradiční výšlap na Ivančenu a Lysou horu chystá Klub zdraví Hranice v neděli 22. dubna. Odjezd je v 8 hodin ze Šromotova náměstí. Zájemci se mohou registrovat 
v prodejně zdravé výživy ABC Vitalita na dolním podloubí 
v Hranicích nebo na webu klubu zdraví: www.hranice-klubyzdravi.cz.

Drahotušský kostel rozezní schola

Drahotuše – Kostelní sbor Kvasická schola vystoupí se svým pásmem písní v neděli 22. dubna v 15.30 v dra­hotušském kostele sv. Vavřince. Posluchači se můžou těšit na vícehlasé písně s duchovní tématikou, které budou doprovázeny kytarou, klávesami a bicími. Se sborem bude také účinkovat na baskytaru drahotušský kaplan Petr Utíkal, který v Kvasicích u Kroměříže dva roky působil.

Lázně Teplice nad Bečvou

Koncert valašské cimbálové muziky Polajka s primášem Petrem Baklíkem – v pátek 20. dubna v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.Taneční večer – hraje Radek – v pátek 20. dubna v 19.30 hodin v kavárně sanatoria Moravan.Taneční večer – hraje Ladislav Němeček – v sobotu 21. dubna v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 23. dubna v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.Koncert žáků ZUŠ v Potštátě  – sólová vystoupení na klavír, housle, dechové nástroje – v úterý 24. dubna v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.Přednáška – prim. MUDr. Jiří Leisser: Srdeční a cévní nemoci, jejich prevence – ve středu 25. dubna v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.Taneční večer  – hraje Radek – ve čtvrtek 26. dubna v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.Posezení s kytarou – zábavný pořad s Ivanem Huňou a jeho country písničkami – v pátek 27. dubna v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.Taneční večer – hraje Radek – v pátek 27. dubna v 19.30 hodin v kavárně sanatoria Moravan.

CO SE CHYSTÁ?

EVROPSKÉ JAZZOVÉ DNY 2012

pondělí 23. dubna v 16 hodin – Galerie Stará radnice

Vernisáž výstavy fotografií z minulých devíti ročníků EJD

Výstava Jiřího Necida a Milana Kaštovského. Součástí vernisáže bude ochutnávka Jazzových dobrot, příjemnou atmosféru navodí vystoupení Swing Team. Výstava potrvá do 20.května.

úterý 24. dubna v 18 hodin – Koncertní sál

Kvarteto Apollon – klasicko-jazzové inspirace

středa 25. dubna v 19 hodin – Divadlo Stará Střelnice

Jiří Stivín & CO. Jazz System – koncert geniálního multiinstrumen­talisty

čtvrtek 26. dubna v 19 hodin – Koncertní sál

Emil Viklický Trio – koncert našeho předního jazzového klavíristy

pátek 27. dubna v 10 hodin – Zámecký klub

Studenti studentům

Studenti pražské konzervatoře Jaroslava Ježka hrají jazz studentům hranických škol.

pátek 27. dubna 19 hodin – Zámecký klub

Jan Fečo Quartet

Koncert jazzového souboruH–Band – známá hranická jazzová úderka

pondělí 23. až pátek 27. dubna od 11.30 do13 hodin a od 18 do 19.30 hodin – Konšelská restaurace hotelu Zlatý Orel

Swing restaurant

Swing Team ve složení Jaroslav Šimeček a Miroslav Zikmund

Dvorana zámku: Kryštofovy fotografie

Hranice – Výstava fotografií šestiletého Kryštofa Vaňka bude zahájena ve dvoraně hranického zámku v pondělí 23. dubna. Nová kolekce fotografií malého umělce zde bude k vidění až do 7. května.

V Dráčku upálí čaordějnici

Hranice – Pálení čarodějnic na dětském hřišti u MC Dráček se uskuteční ve středu 25. dubna od 15.30 do 18 hodin. Pro všechny děti je připravené odpoledne plné zábavy, které zakončíme upálením čarodějnice, aby zlé čáry nikomu neublížily. Pro každé dítě, které přijde v masce, máme připravenou drobnou odměnu. Nezapomeňte na špekáčky na opékání. Za deště se akce ruší.

Severní křídlo zámku: Jordánsko 2009

Hranice – Na vernisáž výstavy fotografií Jordánsko 2009 Stanislava Bajera můžete zavítat do galerie ve středu 25. dubna v 17 hodin. Výstava zde potrvá až do 1. června. Galerie Severní křídlo zámku je zpřístupněna v provozní době městského úřadu.

Mladí umělci vystoupí v galerii

Hranice – Koncert žáků Základní umělecké školy se uskuteční v pátek 27. dubna v 18 hodin ve výstavní síni Stará radnice v Hranicích.

V Bělotíně budou závodit rybáři

Bělotín – Rybářské závody chystají v sobotu 28. dubna na místní Laguně Sportovní rybáři Bělotín. Prezentace závodníků je od 6 do 6.45 hodin, začátek závodů v 7 hodin. Ukončení se plánuje kolem 14 hodin. Těšit se můžete na občerstvení a rybí speciality.

Na hranickém náměstí se bude tančit

Hranice – Den tance proběhne v neděli 29. dubna od 16 hodin na Masarykově náměstí v Hranicích. uvidíte swing, street dance, capoieru, zumbu, orient, klasický balet, salsu, contemporary fly, contemporary silent, step a disco dance.

V Opatovicích opět zvolí miss čarodějnice

Opatovice – Na slet čarodějnic a jiné čarodějné čeládky můžete přiletět v pondělí 30. dubna od 16.30 hodin na hřiště Pod hory v Opatovicích. Zahajující rej představí favoritky na letošní miss, těšit se můžete na salon baby Jagy s ukázkami líčení, cuchání a zkrášlování. Připravena je i řada čarodějnických soutěží. Chybět nebude slavnostní zapálení ohně a odpoledne zpříjemní i skučení čestných hostů. Čarodějný a pivní nektar a jiné zkažené dobroty jsou zajištěny. Za trvalého deště se létat nebude.

Na výletiště v Rouském se slétnou čarodějnice

Rouské – Již 12. slet čarodějnic se chystá v pondělí 30. dubna na výletišti v Rouském. Sraz na koštěti je v 16.30 hodin před místním obecním úřadem. V zábavném podvečerním programu budou k vidění španělské tance slečen a holčiček, dále vystoupí děti z mateřské školy a country tanečníci pod vedením Jany Palové. Těšit se můžete na různé soutěže i čarodějnickou tombolu. O hudební doprovod se postará čarodějnické seskupení Všechomor. Večer pak návštěvníky okouzlí ohňová show Boca Fuego. Za nepříznivého počasí se akce přesune do víceúčelového obecního domu v Rouském.