Hranické náměstí obsadili farmáři

Hranice – V pořadí už třetí Farmářský trh regionu Hranicko hostí Masarykovo náměstí v Hranicích v pátek 11. května od 9 do 16 hodin. Organizátoři z Živnostenského odboru Městského úřadu v Hranicích a MAS Rozvojové partnerství Regionu Hranicko zajistili tradičně široký sortiment potravin, pochutin, občerstvení a doplňkového sortimentu od místních výrobců či z blízkého okolí. Mimořádnou událostí bude v 13.30 hodin slavnostní předání 11 certifikátů nově vzniklé značky kvality místních výrobků Moravská brána regionální produkt, která zaručuje kupujícím místní původ, významný podíl ruční práce a především kvalitu a výbornou chuť výrobků. Tradičně bude trh doprovázet kulturní program s hranickými kapelami Pohoda, LiThr nebo vystoupení dětských mažoretek a tanečního souboru Rozmarýnek.

Stará radnice láká Domorodé umění z Konga

Hranice – Výstavu unikátní a jedinečné sbírky rituálních sošek, masek a dalších artefaktů z Konga z oblasti Maniema s názvem Tribal Art Maniema Domorodé umění z Konga zahájí v pátek 11. května v 17 hodin ve výstavní síni Stará radnice slavnostní vernisáž.

Hustopečští oslaví Den matek divadlem

Hustopeče nad Bečvou – U příležitosti Dne matek můžete v pátek 11. května v 18 hodin zavítat na divadelní komedii Ostrov autorské dvojice Dája Guryčová a Libor Holuša v podání Rožnovského divadelního ochotnického spolku do velkého sálu sokolovny v Hustopečích nad Bečvou. Vstupné je padesát korun, maminky mohou jít zdarma.

Na Střelnici závodí pejsci

Hranice – Na 1. ročník neoficiálních závodů agility Hranická skočka můžete zavítat v sobotu 12. května od 8.30 hodin na kynologické cvičiště za pohostinstvím Na Střelnici. Občerstvení je zajištěno.

Slavíč buse patřít koním

Slavíč – Jezdecký den ve Slavíči proběhne v sobotu 12. května. Občerstvení je zajištěno.

Lázně Teplice nad Bečvou

Zábavný program s populárním brněnským zpěvákem, bavičem, hercem a imitátorem Liborem Pantůčkem – v pátek 11. května v 19.30 hodin v sále Bečva.
Otevření lázeňské kolonády – celodenní program – v sobotu 12. května od 9.30 hodin na kolonádě u sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Duo Angeles – v sobotu 12. května – v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.
Vlastivědná procházka lázněmi s průvodcem – v pondělí 14. května ve 14.30 hodin na kolonádě sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 14. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
Zábavně-hudební pořad „Odpoledne s písničkou" v podání Radka a Dáši – ve středu 16. května ve 14 hodin na terase sanatoria Bečva, jen za příznivého počasí.
Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 17. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
Kabaret: Květy paní operety v podání členů Slezského divadla v Opavě se scénickými dekoracemi a kostýmy – v pátek 18. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

CO SE CHYSTÁ?

Připojte se k hranickému Týdnu pro rodinu

Hranice – V rámci Týden pro rodinu v Hranicích připravilo místní Centrum pro rodinu Jitřenka hned několik akcí. Ve středu 16. května v 17 hodin se na hranické faře uskuteční přednáška Paedr. Jarmily Pospíšilové, pracovnice Rodinné poradny ve Veselí n. M. na téma Rodina spojuje generace. Na rodinné tvoření můžete zavítat na faru ve čtvrtek 17. května od 15.do 18 hodin. Těšit se můžete na výrobu šanonů a fotorámečků. Rodinné putování za pověstmi Hranicka vhodné i pro rodiny s menšími dětmi proběhne v neděli 20. května. Sraz u Autocampingu je ve 14.30 hodin. Během týdne se konají i ostatní pravidelné programy Centra. Bližší informace: www.tydenprorodinu.cz, www.cpr-jitrenka.webnode.cz.

V Dráčku seznámí s první pomocí

Hranice – Beseda na téma Jak poskytnout 1. pomoc u nejčastějších úrazů se koná ve čtvrtek 17. května od 17.30 hodin v herně Dráčku. Besedu povede zdravotní sestra Soňa Janotová.

Do zámeckého klubu míří Hudba Praha

Hranice – Koncert KPH se uskuteční ve čtvrtek 17. května v 19 hodin v kostele Stětí sv. Jana Křtitele. Pavel Černý – varhany, Jaroslav Halíř – trubka. Hudba Praha zahraje ve čtvrtek 17. května v 19 hodin v Zámeckém klubu. Hudba Praha je pokračováním kapely Jasná Páka, vzniklé v roce 1981 kolem kytaristy a song-writera Michala Ambrože a tehdejšího frontmana, akademického malíře Vladimíra „Dády" Albrechta.

Galerie M+M: klavírní koncert

Hranice – Klavírní koncert Lucie Langerové a Tomáše Vrány, posluchačů DAMU Ostrava, se uskuteční v galerii v pátek 18. května v 18 hodin. Tradiční výstavu Dětských prací zahájí ve čtvrtek 24. května v 17 hodin vernisáž. Na ní vystoupí žáci hranické ZUŠ a děti z Dětského domova Hranice. Přednáška Olgy Majkutové na téma Síla zdraví je v nás se v galerii chystá na pondělí 21. května v 18 hodin. Předehrávky žáků ZUŠ Hranice třídy Ivany Chudové se konají ve středu 23. května od 16 hodin. V zahradní galerii jsou k vidění díla Josefa Musila. Galerie na Jurikově ulici je otevřena od středy do neděle v době od 13 do 18 hodin.

Do Divadla Na Starou střelnici přijede Vaculík a Hrachovcová

Hranice – Básník a kočka – v úterý 22. května od 19 hodin – představení Divadla Háta Praha. Hrají Lukáš Vaculík a Kateřina Hrachovcová.