Akce na Hranicku

Dance Marathon v Infernu

Hranice – Plných 35 hodin muziky nabídne druhý ročník akce s názvem Dance Marathon, která se uskuteční od pátku 18. do neděle 20. června v hranickém klubu Inferno na Masarykově náměstí. Taneční maratón odstartuje v pátek 18. června ve 21 hodin KissParáda s DJ Tomášem Hrstkou. Po diskotéce v ranních,odpo­ledních a večerních hodinách nastoupí DJ´s Frybix, Mut.be, Ali, Meri.Da, Jack Fuller,

D'Safo, Pavel Batala, Basement duo a Siky, kteří zahrají ve stylu House, Tech house, Progressive house, Electro house, Minimal house, Trance,Vocal Trance,Tech trance, Minimal techno, Drum'n'Bass a Tekno. Hvězdou sobotního večera bude pražská DJane Katie. (red)

Školní rok na ZUŠ skončí akademií

Hranice – Závěrečnou akademii pořádá v pátek 18. června od 18.30 hodin v sále sokolovny Základní umělecká škola v Hranicích. Během večera se představí Malý i Velký dechový orchestr, Smyčcový soubor, Smyčcový orchestr, Hudecká muzika, Cimbálová muzika, flétnový kvartet i nejrůznější sólisté a Dětský pěvecký sbor Markéty Láskové.

Stejně tak se návštěvníci tradiční akademie mohou těšit na vystoupení členů tanečního oboru a chybět nebude ani prezentace oboru výtvarného. Na všechny diváky pak čeká překvapení. (ka)

Děti vyrazí na lesní stezku

Hranice – Již 10. ročník akce Putování lesní stezkou se uskuteční v sobotu 19. června. Sportovní odpoledne plné her a pohádkových bytostí odstartuje ve 14 hodin u pohostinství Na Střelnici. Akci pořádá Dům dětí a mládeže a Matky v akci. (red)

Rockové hvězdy míří do Hranic

Hranice – Velice pestrý program čeká návštěvníky letošního Hranického Rockfestu v sobotu 19. června od 14 hodin v letním kině. Na podiu se vystřídá spousta známých skupin jak pro mladé, tak návštěvníky dříve narozené. Vystoupí na něm: Aleš Brichta se svou kapelou, Tři sestry banda Praha, Charlie Straight, Mandrage, Citron, Rybičky 48, Totální nasazení, George a Reach. Vstupenky jsou v obvyklých předprodejích, více na www.hranickyrockfest.cz. V případě extrémně nepříznivého počasí, se akce bude konat v místní sokolovně.

Přednáška o Kongu

Partutovice – Chcete-li se o Kongu dozvědět více, můžete zavítat v neděli 20.června v 19 hodin do Zemědělského družstva Partutovice. Přednáší Kristina Mezereková. (red)

Všechovičtí se pobaví u folkloru

Všechovice – Přátelský večer s folklorním souborem Rusava a cimbálovou muzikou Bukovina si můžete užít v sobotu 19. června od 19 hodin v Kulturním domě ve Všechovicích. Vstupné je dobrovolné. (red)

Dětská olympiáda

Klokočí – Dětská olympiáda v netradičních disciplínách se koná v neděli 20. června od 14 hodin na víceúčelovém hřišti za Obecním úřadem v Klokočí. Po malé prezentaci budou sportovci lámat rekordy v atraktivních disciplínách a po vyhlášení výsledků bude pro všechny zúčastněné připraveno pohádkové představení hranického divadla Štěk. Posilnit se budete moci v dobře zásobeném bufetu. Za velké nepřízně počasí se akce přesune do sálu místního hostince U Jarky. (red)

Cantabile zazpívá v Hranicích

Hranice – Koncert Dětského pěveckého sboru cantabile se koná v neděli 20. června od 18 hodin ve farním kostele sv. Vavřince v Drahotuších a ve středu 23. června od 18 hodin ve dvoraně hranického zámku.

Dětský pěvecký sbor Cantabile ZUŠ Hranice a ZUŠ Přerov je regionálním sborem. Je tvořen žáky obou uměleckých škol a čítá 65 dětí. Vedou jej sbormistři Markéta Lásková a Michal Sabadáš. Repertoár dětského pěveckého sboru Cantabile je široký. Zahrnuje jak úpravy lidových písní, tak i díla světových mistrů a soudobých autorů.

Za dobu své existence se sbor zúčastnil řady koncertních zájezdů – v posledních letech to bylo Polsko, Itálie a Makedonie. Dále sbor v roce 2009 získal zlatou medaili na mezinárodním festivalu Svátky písní Olomouc a 2. místo na mezinárodním sborovém festivalu v Ohridu v Makedonii.

Je také držitelem ocenění Mladé Fronty za kulturní událost roku 2009 v okrese Přerov. (red)

Na kluzišti oslaví Červnovou noc

Drahotuše – Červnová noc se koná v sobotu 19. června na Kluzišti Drahotuše. Od 21 hodin hraje DJ Milan pro všechny generace. (red)

Letní kino Hranice

Protektor – v pátek 18. června ve 21 hodin. Drama ČR, přístupné od 12 let, česky, 100 minut. Příběh osudového vztahu dvou lidí, kteří na pozadí dramatu prožívají vlastní drama.

Kniha přežití – v pátek 25. června ve 21 hodin. Sci-fi USA, přístupné od 12 let, titulky, 118 minut. Akční dobrodružný příběh o muži, který putuje napříč Amerikou, aby ochránil posvátnou knihu, ve které je ukryto tajemství, jak zachránit lidstvo.

Alenka v říši divů – v sobotu 26. června ve 21 hodin. Fantasy snímek USA, přístupný, česky, 108 minut. Neuvěřitelná dobrodružství Alenky, která se dostane do Říše divů, když se vydá za Bílým králíkem a spadne do jeho nory.

Po dobu promítání je otevřeno občerstvení a nově je k dispozici přístřešek pro diváky v případě nepříznivého počasí.

Kam za sportem na Hranicku

Olšovec přivítá hasiče z širokého okolí

Olšovec – O Velkou cenu okresu Přerov budou v rámci Memoriálu Leopolda Koutného závodit v sobotu 19. června hasiči na Rybníčku v Olšovci. Jednatřicátý ročník hasičských závodů mužů a žen začíná ve 13 hodin. (jr)

Starší přípravky budou mít turnaj

Opatovice – V pořadí již 13. ročník turnaje starších přípravek (1999 a mladší) Zape Cup 2010 pořádá na hřišti v Opatovicích v sobotu 19. června Fotbalový klub mládeže Opatovice – Všechovice. Turnaje se zúčastní dvanáct družstev, která budou hrát ve dvou skupinách a dále o umístění. Utkání začínají v 8.15 hodin, ukončení turnaje plánují pořadatelé na 16.45. Vítězství obhajuje družstvo Uničova. Současně FKM pořádá v Horním Újezdě 6. ročník turnaje mladších přípravek (2001 a mladší) Sitap Cup 2010 ve spolupráci. Přijede celkem deset týmů ze tří zemí. (jo)

Staří páni z okolí změří své síly

Hranice – Hřiště s umělým povrchem stadionu SK Hranice bude hostit v sobotu 19. června turnaj starých pánů. Zúčastní se mužstva Sigmy Hranice, Sokola Bělotín, TJ Vítkov a Rajnochovic. Začíná se ve 13 hodin.(skF)

V Beskydech se chystá Adrenalin Cup

Ostravice – Extrémní závod čtyřčlenných štafet přiláká v sobotu 26. června do Ostravice elitu českého sportu. Na start, který v sobě ukrývá čtyři obtížné etapy – běh, paragliding, kolo a kajak, se poprvé postaví Martin Koukal, bývalý mistr světa v běhu na lyžích. Všechno zatím nasvědčuje tomu, že druhý z úspěšného tandemu –‐ Dušan Kožíšek – se s Koukalem setká v jedné štafetě. Start náročného závodu je v 10 hodin na fotbalovém hřišti. (red)

Na Bečvě budou bojovat dragoni

Hranice – Třetímu ročníku festivalu dračích lodí Hranice Dragons 2010 bude v sobotu 26. a v neděli 27. června patřit řeka Bečva v Hranicích. Jedná se o veřejný závod dračích lodí neregistrovaných posádek v sestavě dvaceti pádlujících a jednoho bubeníka, který udává rytmus a tím i rychlost. Závod je vypsán v délce 200 metrů a na dlouhé trati 1200 metrů jde o pohár Moravské brány. Ve večerním programu se představí skupina Čuňaski. (kvs)