Akce na Hranicku

Domov seniorů zve na koncert

Hranice – Koncert pod širým nebem připravil v pátek 9. července hranický Domov seniorů. Začne ve 14 hodin a bude určen široké veřejnosti. Představí se na něm dechovka Javořinka. Koncert se uskuteční u příležitosti otevření zrekonstruované jižní zahrady. Za deště se koncert ruší. (ka)

Drahotuše lákají na Westernový den

Drahotuše – Westernový den memoriál Jana Humplíka se chystá na sobotu 10. července od 14 hodin na Kluzišti v Drahotuších. Na návštěvníky čeká bezva podívaná, mnoho soutěží, jízdy na koni, večerní zábava a bohaté občerstvení.(red)

Modeláři zvou na leteckou show

Hranice, Drahotuše – Modelářský klub Aeroklubu Hranice zve na leteckou show. Ta se bude konat v sobotu 10. července na letišti v Drahotuších (modelářská plocha). Po celý den budou probíhat ukázky rádiem řízeným modelů a seskoky rádiem řízených parašutistů. V závěru akce proběhne losování divácké tomboly, ve které bude hlavní cenou vyhlídkový let. (red)

Rybníček ovládne diskotéková party

Olšovec – Diskotéková party v Olšovci na Rybníčku se uskuteční v sobotu 10. července od 21 hodin. K tanci a poslechu hraje DJ Milan. (red)

LETNÍ KINO HRANICE

Robin Hood – v pátek 9. července od 21 hodin. Historický USA, VB, přístupný od 12 let, titulky, 140 minut. snímek o slavném zbojníkovi v podání režisérské legendy Ridley Scota. Píše se rok 1199.

Mamas&Papas – v sobotu 10. července ve 21 hodin. ČR, přístupný od 12 let, 110 minut. Intimní velkofilm Alice Nellis. Čtyři povídky o možných odstínech moderního rodičovství. Hrají: Zuzana Bydžovská, Martha Issová, Ivan Švedov.

Půl roku v Kosovu a Hranice v Afghánistánu – ve středu 14. července ve 20.30 hodin. Dokumentární film hranického kameramana Vlastimila Macha z mírové vojenské mise v Kosovu a z válečné mise v Afghánistánu, 60 minut, vstup zdarma.

3 sezony v pekle – ve čtvrtek 15.července ve 20.30 hodin. Historický, romantický film ČR, Slovensko, Německo, přístupný od 12 let, 110 minut. Snímek ukazuje dobu z roku 1947, která přeje smyslnosti, extravaganci, humoru a nekonečnému očekávání. Režie: Tomáš Mašín. Hrají: Kryštof Hádek, Karolina Gruszka, Jan Kraus, Martin Huba. Ceny Český lev 2009: nejlepší mužský herecký výkon (Kryštof Hádek), nejlepší zvuk, nejlepší kamera.

LETNÍ KINO PORUBA

Alenka v říši divů – v pátek 9. července ve 21 hodin. Fantasy snímek USA, přístupný, česky, 108 minut. Neuvěřitelná dobrodružství Alenky, která se dostane do Říše divů, když se vydá za Bílým králíkem a spadne do jeho nory.

Muži v říji – v pátek 16. července ve 21 hodin. Komedie ČR, přístupná, 120 minut. Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně.

Best-Fest Rouské přivítá Hejmu i Křížka

Rouské – Již lV. ročník festivalu Best-Fest Rouské se uskuteční v sobotu 17. července od 14.30 hodin v areálu výletiště v obci Rouské. Na letošním ročníku se o příjemnou atmosféru postarají kapely Devon, Hadramašmátrá, George, Psycho-Rádio, Michal Hrůza, Ondřej Hejma a Žlutý pes, Kabát revival SK, Vitacit 2009 a Láďa Křížek i hranický Traktor.

Vstupenky jsou již v předprodeji v hranické prodejně hudebnin na horním podloubím, v novinovém stánku na Tovární ulici, ve Všechovicích v pohostinství a prodejně, v klubovně v Rouském a v Bystřici pod Hostýnem. (red)