Galerie M+M: ateliér NeVýTe a fotografie

Hranice – Výstava ateliéru NeVýTe – Netradiční výtvarné techniky Jiřiny Vlasákové – bude zahájena slavnostní vernisáží v pátek 29. července v 17 hodin. Zahájena zde bude rovněž výstava fotografií Gabriely Pitekové s názvem Predpo. Celkem osm umělců se představuje na prvním Salonu výtvarníků v galerii M+M až do 31. srpna. K vidění zde jsou obrazy Pavly Loserthové, Jaroslava Jakubce, Jiřího Chmelaře, enkaustika Terezy Špundové, keramika Jany Bednárské a dřevořezby Milana Sanetříka, Vojtěcha Šimona a Josefa Musila.Galerie na Jurikově ulici je otevřena od středy do neděle v době od 13 do 18 hodin. (red)

Hudební klub Olympia láká na disko

Hranice – Na diskotéku můžete zavítat o tomto víkendu do Hudebního klubu Olympia. V pátek 29. července zahraje DJ Vojtek a v sobotu 30. července jej za mixážním pultem vystřídá DJ Frybix. Začátek je vždy ve 21 hodin.

Ve Všechovicích se odehraje Dívčí válka

Všechovice – Na divadelní představení F. R. Čecha Dívčí válka v podání Pohnutého divadla z Loukova můžete zavítat v pátek 29. července do kinosálu ve Všechovicích. Začátek představení je v 19 hodin. Předprodej vstupenek na tel. 723 363 152.

Malhotice ovládne zvířectvo

Malhotice – Tradiční XXIV. výstavu králíků, holubů a drůbeže pořádá ve svém chovatelském areálu v sobotu 30. a v neděli 31. července Český svaz chovatelů, ZO v Malhoticích. Vystaveno bude 360 ks králíků ve 40 druzích a barevných rázech, 150 ks holubů v 35 druzích a barevných rázech a 150 ks vodní a hrabavé drůbeže v 35 druzích a barevných rázech. Výstava bude otevřena v sobotu od 12 do 18 hodin a v neděli od 8 do 17 hodin. Bohaté občerstvení a tombola zajištěny.

Na cvičišti budou závodit psi

Hranice – Již 10. ročník kynologického závodu O Pohár starosty města Hranic se koná v sobotu 30. července. Dopoledne proběhnou na cvičišti za Střelnicí U Zbranků závody kategorie ZM, ZVV1 a ZVV2 beze stop. Přepad přes řeku Bečvu bude k vidění od 15 hodin na mostě u Sokolovny.

Polomští myslivci chystají Červencovou noc

Polom – Na Červencovou noc můžete zavítat v sobotu 30. července od 20 hodin na mysliveckou chatu v Polomi. K tanci a poslechu zahraje Kaskáda. Připraveny jsou zvěřinové speciality a bohatá tombola. (red)

Spálovské hřiště bude patřit rocku

Spálov – Rockový festival Grill Fest Spálov 2011 proběhne v sobotu 30. července na místním fotbalovém hřišti. Od 14 hodin se zde vystřídá celkem sedm formací: oderský Born, formace Neřeš z Opatovic, hranické Blaho19, frýdeckomístecký Madfalls, 72 procent z Ústí, HC3 z Oder a na závěr vystoupí Jiný Level z Velké. Těšit se můžete na selátko na grilu, žebírka či makrely. Za nepříznivého počasí se akce koná ve spálovské sokolovně.

LÁZNĚ TEPLICE NAD BEČVOU

Taneční večer – hraje Rytmik – v sobotu 30. července v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.

Promenádní koncert – hraje Dechová hudba Věrovanka – v nedělo 31. července od 9 do 11 hodin na terase sanatoria Bečva.

Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 1. srpna v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.

Koncert Cimbálové muziky Bystřica – v úterý 2. srpna v 19.15 hodin v sále sanatoria Janáček.

Odpoledne s písničkou – hraje Radek a Dáša – ve středu 3. srpna ve 14 hodin na terase sanatoria Bečva.

Taneční večer – hraje Rade – ve čtvrtek 4. srpna v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.

Koncert Olomouckého Dixieland Jazz Bandu – v pátek 5. srpna v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

LETNÍ KINO HRANICE

pátek 29. července

*  RYCHLE A ZBĚSILE 5 – Nohou zašlapávají pedál plynu do podlahy, jednou rukou řídí a v té druhé třímají zbraň, nebo aspoň ukazují vztyčený prostředník. Jsou prostě rychlí a zběsilí. Už popáté. Akční krimi thriller USA, 130 minut, přístupný od 12 let, od 21 hodin.

středa 3. srpna

* RIO – Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svojí paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty… Animovaná dobrodružná rodinná komedie USA, 96 minut, od 21 hodin.

čtvrtek 4. srpna

* KAZATEL – Po staletích brutálních bojů lidstvo porazilo své nejděsivější nepřátele, hordy upírů. Poslední přežívající upíři byli přemístěni do izolovaných rezervací, zatímco lidstvo žije v opevněných městech, kterým vládne církev. Kazatelé, trénovaní jako nemilosrdní zabijáci v upírských válkách, nyní vykonávají podřadnou práci a žijí téměř odříznuti od okolního světa. Akční scifi USA, 87 minut, přístupné od 12 let, od 21 hodin.

pátek 5. srpna

* ČERTOVA NEVĚSTA – V tomhle království chybí ke štěstí jen následník trůnu. Král si z toho nedělá těžkou hlavu, ale královna se trápí a pro potomka by se dpkázala i upsat peklu. A protože čert nikdy nespí, čeká ji i jejího manžela půlnoční dostaveníčko v Čertově mlýně, kde dostanou prazvláštní nabídku. V první chvíli ji odmítnou, ale… Pohádka ČR, 101 minut, přístupná, od 21 hodin.

LETNÍ KINO PORUBA

pátek 29. července

* KRÁLOVA ŘEČ – Po smrti svého otce, anglického krále Jiřího V. (Michael Gambon), a skandální abdikaci krále Eduarda VIII. (Guy Pearce), je Bertie (Colin Firth), který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunován králem Jiřím VI. Británie stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce, kterého ale jen těžko vidí v koktavém králi. Drama oceněné Oscarem, titulky, přístupné od 12 let, od 21 hodin.

KAM VYRAZIT ZA SPORTEM

Ve Valšovicích se utkají o proudnici

Valšovice – Již 26. ročník tradiční hasičské pohárové soutěže O Putovní stříbrnou proudnici, která je zařazena do Velké ceny okresu Přerov, se odehraje v neděli 31. července na hřišti ve Valšovicích. Zahájení soutěže, kterou pořádá Sbor dobrovolných hasičů Valšovice, je v 9.30 hodin.

V Hustopečích budou závodit hasiči

Hustopeče nad Bečvou – Pohárová soutěž v požárním útoku se bude konat v Hustopečích nad Bečvou na hřišti TJ Sokol v neděli 31. července. Závod začne žákovskými kategoriemi mladších a starších žáků v deset hodin dopoledne. V jednu hodinu na ně navážou dospělí, kteří soutěží v kategorii mužů a žen. Speciální kategorii mají organizátoři připravenou pro muže nad pětatřicet let. Na akci zvou hasiči z Hustopeč.