Akce na Hranicku

Den dětí na Střelnici

Hranice – Den dětí pro děti se koná v neděli 6. června od 14 do 16 hodin v areálu hranické restaurace na Střelnici u Zbranků. Pro děti jsou připraveny soutěže, hry, drobné odměnky a sladkosti. O zajímavý program se postará Městská policie Hranice, letečtí modeláři s ukázkami. Připraven je skákací hrad, cukrová vata, jízda na koních. A to vše pro děti zdarma. (red)

Den dětí oslaví v parku

Hranice – Pohádkový svět se připravuje v sobotu 5. června od 9 do 12 hodin

v městském parku u Bečvy. Léto láká k zábavě a na děti čeká zábavné dopoledne v městském parku. Těšíme se na všechny děti v doprovodu dospělé osoby, které rády soutěží a neznají nudu. (red)

Mladí rybáři si zachytají o ceny

Potštát – Rybářské závody mládeže se konají v sobotu 5. června na vodárenské nádrži Harta u Potštátu. Prezentace závodníků je od 6.30 do 6.45 hodin. Závody odstartují v 7 hodin. Vyhodnocení a předávání cen proběhne od 11.30 do 12 hodin. Akci pořádá místní organizace Českého rybářského svazu Hranice s Městem Potštát. (red)

Zahradní slavnost chystá galerie M+M

Hranice – Druhou zahradní slavnost zažije M+M v sobotu 5. června od 14 hodin. Na děti čeká plno zábavy, her, soutěží, opékání, pohádka O perníkové chaloupce, tombola a možná přiletí i letadlo. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do sálu galerie. (red)

Letní kino v Hranicích začíná promítat

Mikulášovy patálie – v pátek 4. června – ve 21 hodin. Rodinná komedie Francie, přístupná, český dabing, 91 minut, 10 Kč. Mikuláš, Vendelín, Celestýn, Kryšpín, Albín, Viktorín a další hrdinové senzačních příběhů podle knihy, kterou si oblíbily generace dětí po celém světě i u nás. Pořádá MKZ Hranice ve spolupráci s Charitou Hranice jako poděkování Tříkrálovým koledníkům.

I Love You Phillip Morris – v sobotu 5. června ve 21 hodin. Komedie USA, Francie, přístupná od 12 let, titulky, 102 minut. Film inspirovaný skutečnou událostí o šťastně ženatém muži, který se ve vězení bezhlavě zamiluje.

Doktor od jezera Hrochů – v pátek 11. června – ve 21 hodin. Komedie ČR, přístupná, 116 minut. Komedie Zdeňka Trošky natočena podle bestselleru Miloslava Švandrlíka o hodném slušném, ale do dnešního života se nehodícím doktoru Čeňku Dobeškovi. Hrají: Eva Holubová, Bob Klepl, Jaroslav Šmíd a další.

Titulní píseň nazpíval Petr Kolář.

Legie – v sobotu 12. června – ve 21 hodin. Akční horor USA, nevhodný do 12 let, titulky, 104 minut. Originální a děsivé zpracování Apokalypsy od režiséra Scotta Stewarta. Osud lidstva spočívá na bedrech Archanděla Michaela a skupině lidí, uvězněných v poušti..

Po dobu promítání je otevřeno občerstvení a nově je k dispozici přístřešek pro diváky v případě nepříznivého počasí. (red)

Kam za sportem

Hranická míle se poběží tuto neděli

Hranice – Oddíl atletiky SK Hranice pořádá v neděli 6. června první ročník Hranické míle. Závod je zařazen do Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje. Závody začínají na stadionu SK Hranice v 9 hodin a jsou určeny také pro širokou veřejnost. Kvůli povodním musely být z květnového termínu přeloženy. Pro nejmenší děti (ročník narození 2003 a mladší) je připravena trať 300 metrů, ti starší už poběží delší vzdálenost (500 nebo 800 metrů). Od mladšího žactva (1997 – 98) až po dorostence a dorostenky (1993 – 94) čeká všechny míle (1 609,4 m). (skA)

Fotbalisté zvou na víkendové zápasy

Hranice – I o prvním červnovém víkendu se bude v Hranicích hrát fotbal. V sobotu 5. června přivítají žáci A tým ze Zábřehu, a to v 10 a 11.45 hodin. V rámci krajského přeboru hrají žáci B v neděli 6. června v 9 a 10.45 s Novými Sady. V 15 hodin se utká starší přípravka SK Hranice s Čechovicemi.(skF)

Děti z Hranicka mohou závodit na kole

Hranice – Osmý ročník cyklistických závodů Hledá se mistr světa aneb K&V To Cup 2010 se uskuteční ve čtvrtek 17. června od 9 hodin ve Skalní ulici. Okruh dlouhý 800 metrů je veden po asfaltové komunikaci na Skleném kopci. Děti ze základních škol v Hranicích a okolí budou rozděleny podle věku do několika kategorií a absolvují 4 až 10 okruhů. Podmínkou účasti je kolo v bezvadném stavu a přilba. Připraven bude skákací hrad a občerstvení.⋌ (red)