Kam s děšťovkou?

Jedním z hlavních zdrojů a problémů, který kanalizaci plnil, se na jednání ukázala dešťová voda ze čtyřproudé komunikace směrem na Ostravu a na ní postavených benzinových čerpadel.

„O problému jsem hodně intenzivně jednali. Na místě jsme se byli i osobně podívat, abychom mohli problém objektivně posoudit a rozhodnout,“ prohlásil Jindřich Mrva, výrobně technický náměstek Vodovodů a kanalizací Přerov.

Na prozkoumání, zda je možné odvést tuto dešťovou vodu jinam, si jeho společnost objednala i projektanta.

„Jeho úkolem je zjistit, zda by šlo dešťovou vodu z komunikace stáhnout někam jinam, než do zdejší kanalizace,“ dodal Jindřich Mrva.

Projektant si na práci určil lhůtu čtrnácti dnů, po kterých vedení správy kanalizace předá informace o možném řešení.

„Ve chvíli, kdy se dozvíme výsledek, můžeme přistoupit k nějakému řešení,“ prohlásil Mrva.

Malé roury! Co s nimi?

Druhým problémem, na který upozorňovali obyvatelé ulice Hviezdoslavova, je podle nich údajně úzký obvod kanalizace. „Stačí malý déšť a hned máme vodu a splašky ve sklepích. Pořád si myslím, že by roura měla být širší,“ vykřikoval jeden z nich na jednání před měsícem.

I v tomto bodě došlo k určitému posunu. Zástupce Vodovodů a kanalizací sice stále trvá na svém původním názoru, že obvod je dostatečný, přesto už se nebrání nějakým změnám za každou cenu.

„Podle výpočtů by měla současná kanalizace stačit. Přesto úplně nevylučuji, že po posouzení projektanta se můžeme vydat i cestou rozšíření stávající kanalizace. Je ale pravda, že by šlo o nesmírně finančně náročnou akci,“ pronesl výrobně technický náměstek přerovských Vodovodů a kanalizací Jindřich Mrva.

Pro obyvatele opakovaně vyplavovaných domů na ulici Hviezdoslavova se tak rýsuje šance, že by jejich problémy s vodou mohly být v nedaleké budoucnosti konečně vyřešeny. (zem)

SOUVISEJÍCÍ: Nová kanalizace v Hviezdoslavově? Ne, postačí prý oprava

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku