Podobiznu lze nalézt na kamenné lavici Návrat Germánů z lovu. Ta je umístěna v parku Vincenze Priessnitze nad jesenickými lázněmi.

Reliéf na opěradle lavice znázorňuje ženy s dětmi vítající muže, kteří na vozíku vezou uloveného medvěda. Tvář jednoho z lovců nápadně připomíná prezidentského kandidáta.

Mramorovou lavici vytvořil v letech 1913 až 1914 supíkovický sochař Engelbert Kaps. Původně se nacházela v zahradě Weissovy vily v Jeseníku.

Velké Kunětice. Petr Barabáš: "Jestli tam bude Zeman nebo někdo jiný, je docela jedno."
Velká politika je daleko. V Zemanově baště lidé řeší zdražování či lékaře

Současnou podobu postavám vtiskli restaurátoři, kteří lavici mezi lety 2010 a 2012 obnovovali. Památka byla totiž značně poškozená, hlavy postav byly uražené nebo byla jejich podoba téměř nečitelná. Restaurátoři proto museli podstoupit mravenčí práci, při níž studovali Kapsův rukopis na jeho dalších dílech.

Loni prošla lavice drobnou opravou.

„Jedna z postav měla upadený obličej, ten se zrestauroval,“ přiblížil radní Jeseníku Tomáš Vlazlo, který na podobnost lovce s prezidentským kandidátem na sociálních sítích upozornil.

K monumentálnímu sochařskému dílu se stojí za to vydat nejen kvůli zmíněnému reliéfu. Od lavice je za pěkného počasí působivý výhled na celé panorama Jeseníků.