Předávání cen a vyhlášení ankety Učitel roku Olomouckého kraje se koná tradičně na Den učitelů, který letos připadl na úterý 28. března.

Ocenění obdrželo celkem dvacet jedna kantorů. Odměny si převzali v aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Jana Nováková, která vyučuje na Střední odborné škole Hranice účetnictví a ekonomiku, při své výuce rozsáhle využívá takzvanou zážitkovou pedagogiku.

Ukliďme Hranice v sobotu 24. dubna 2021.
Do úklidové akce Ukliďme Česko se zapojí Hranice, Malhotice i Rouské

Žáci v jejích hodinách zakládají vlastní studentské firmy, vymýšlejí inovativní a konkurence schopné výrobky a služby a vedou vlastní účetnictví.

Velká a upřímná radost z ocenění zavládla také ve Střední odborné škole Hranice.

„Moc jsme přivítali, že ocenění získala naše kantorka. Už dlouho nebyl v rámci této ankety oceněn kantor ze soukromé školy, o to víc nás to potěšilo. Jana Nováková je velmi oblíbená učitelka, především mezi studenty. Je to pro nás velký úspěch,“ řekl ředitel Střední odborné školy Hranice Petr Flajšar.

15. ročník Mokré štafety na Plovárně Hranice.
FOTO: Základní a střední školy z Hranic se utkaly v Mokré štafetě na tisíc metrů

Ocenění se už od roku 2011 předává pracovníkům středních škol, vyšších odborných, speciálních i základních uměleckých škol, dětských domovů, pedagogicko-psychologických poraden a domů dětí a mládeže se sídlem v Olomouckém kraji.