Obměněná sestava kapely ve složení Ben Slimáček, Albert Jeřábek, Tim Slimáček, Vladan Grmolec a Lucie Vymětalíková prozradila, jak se vyvíjí jejich hudební dráha.

Jako začínající kapela máte jistě nějaké hudební vzory. Můžete na úvod prozradit, jaké to jsou?
Albert Jeřábek: K zahraničním patří Nirvana, AC/DC, spíše ti starší interpreti. Z českých třeba Lucie nebo Chinaski.
Ben Slimáček: Mojí nejoblíbenější kapelou jsou Pink Floyd. Naše tvorba se k té jejich ale neblíží ani v nejmenším.
Lucie Vymětalíková: Za mě určitě Linkin Park. Ale neřekla bych o nich, že jsou mým vzorem v hudební tvorbě.
Tim Slimáček: Ten okruh je víceméně stejný. Ještě bych za sebe přidal třeba Green Day.

Jak vaše kapela vznikla?
AJ: Skupina vznikla zhruba před dvěma lety na hranickém gymplu. Parta kamarádů ze dvou tříd se domluvila, že chce založit kapelu. Úplně původně jsme dali dohromady nějaké hudební seskupení kvůli vystoupení na akci „To nejlepší z Gympla.“ Potom se různě obměňovala sestava. Z hranického gymplu jsme v kapele zůstali už jenom já (Albert Jeřábek) a Lucka.

| Video: Youtube

Neměnilo se pouze složení kapely, ale také název. Můžete mi k proběhnutým změnám říct něco bližšího?
AJ: Dříve jsme vystupovali jako kapela Fénix, potom jsme ji přejmenovali na Hra’n’ice. Tehdy to ale ještě byla jiná formace s jiným zpěvákem. Dnes vystupujeme ve složení Ben Slimáček, který se ujal zpěvu, já (Albert Jeřábek) hraju na kytaru, na kytaru doprovází i bratr Bena Tim Slimáček, Lucka Vymětalíková má na starosti basu. Bicí obstarává Vladan Grmolec, který dnes bohužel nemohl přijít.

Zpěváka jste změnili nedávno. Jaké k tomu byly důvody?
BS: Jednoduše jsme se nepohodli. Nic víc za tím není.


Na vaší facebookové stránce píšete, že hrajete punk rock, někdy i s nádechem popu. Toto vaše žánrové zařazení stále trvá?
AJ: Hrajeme víceméně rock. Když jsme naši tvorbu pouštěli různým lidem, i třeba z hudebních agentur, tak nás brali jako čistě rockovou kapelu. My osobně si myslíme, že jsme hudebně trochu „měkčí“.

Mluvíš o několika hudebních agenturách. V kolika už jste byli?
AJ: V republice jsou tři větší agentury a dvěma jsme posílali naše nahrávky. S manažerem jedné z nich jsem v kontaktu, zpětnou vazbu na naše písničky jsme ale zatím nedostali.

Před pár dny jste vydali dvě skladby s názvem Napospas a Ráno po flámu. Kde jste je nahrávali? Máte už hotových více písní?
AJ: V nahrávacím studiu ve Lhotce s Vaškem Dreiseitlem. Nahráli jsme u něj čtyři písničky. Ty další dvě zveřejníme v následujících dnech. Jedna se jmenuje Nad věcí, druhé ještě vymýšlíme název. Prozatím máme složených deset písniček, po tom, co jsme některé vyřadili. Počet písniček by už odpovídal celému albu, to ale zatím nenahráváme.

| Video: Youtube

Kdo je autorem vašich písní?
AJ: Texty píše můj strýc Tomáš Roreček, který skládal třeba pro Kryštof nebo Chinaski. Otextoval taky celé album Ready Kirken. Takže víceméně zhudebňujeme jeho texty. Hudbu se snažíme skládat všichni. Funguje to tak, že někdo přijde s nápadem a my ho pak nějak realizujeme.

Sami si texty nepíšete?
Všichni chceme v budoucnu psát vlastní texty. Sám jsem už zkoušel něco psát a pak to konzultoval se strýcem.

Na jaké cílíte publikum?
AJ: To nedokážeme říct, každý poslouchá něco jiného. Každopádně kapelu jsme nezakládali s vidinou, že budeme hrát například jen pro naši generaci.

V úvodu jste uvedli vaše hudební idoly. Blíží se váš hudební styl k některé z vašich oblíbených kapel?
AJ: To spíš ne, máme úplně jiný zvuk. Ani jsme nechtěli hudebně nebo zvukově „kopírovat“ nějakou kapelu.
LV: Všichni se spíš snažíme dávat do toho něco svého.

Jak vidíte vaši budoucnost? Máte rozjednané nějaké koncerty?
BS: Měli jsme mít v pátek 16. března náš premiérový koncert v novém složení společně s kapelou Jasno. Bohužel kvůli nemoci člena druhé kapely byl koncert zrušen.
AJ: Co se týše dalších koncertů, tak zatím nevíme nic konkrétního. Oslovili nás pořadatalé třech různých akcí, ale teď nedokážeme říct, jak to dopadne. Všechny koncerty jsou plánované až na léto. Teď musíme kromě hudby řešit třeba i maturitu.

Na závěr se vás zeptám, co je pro každého z vás hudební sen?
AJ: Chtěl bych hrát v nejlepší kapele v Česku. Taky bych byl rád, kdybychom dostali třeba nějaké ceny za hudbu. Třeba Anděl by nebyl špatný. (smích)
TS: Přál bych si, aby o nás byl zájem a měli jsme vyprodané haly.
BS: Samozřejmě je důležitý komerční úspěch, ale za mě je nejdůležitější klid a dobré vztahy v kapele, které teď momentálně máme.
LV: Souhlasím s Benem, hlavně aby to klapalo v kapele. Taky bych si přála, abychom měli hodně fanoušků. (smích)

Aneta Králová