„Z té původní školy jsem tam už jenom já. Ostatní kluci jsou z gymplu z Olomouce, kde momentálně studuji na vysoké,“ prozradil v rozhovoru pro Deník.

Členové kapely se zatím více než na koncertování zaměřují na pracovní či studijní povinnosti, ovšem svoji biografii již mohou okořenit jedním nepřehlédnutelným úspěchem.

Loni se díky anketě Rádia Haná stali Objevem roku, když ovládli první ročník talentové soutěže pro mladé muzikanty. „Snad nás to někam posune,“ doufá osmnáctiletý kytarista Tim Slimáček.

Kdo všechno tvoří vaši kapelu?
Albert: Já hraji na kytaru, Tim je taky kytarista, jeho brácha Ben zpívá, na basu brnká Michal Brázda a za bicími sedí Vladan Grmolec.

Jakou tvorbou se prezentujete a kdo je vaším vzorem?
Tim: Hrajeme hlavně pop a rock. Máme vlastní tvorbu, ale do repertoáru jsme zařadili i pár coververzí. Naše texty jsou v češtině. Já mám rád třeba AC/DC nebo Black Sabbath, zpěvák zase Pink Floyd. Ale ta naše tvorba se tomu moc nepodobá, snažíme se prorazit vlastní cestou, ne někoho kopírovat.

Proč jste se rozhodli přihlásit se do soutěže Rádia Haná?
Albert: O té soutěži jsem se dozvěděl od dědy, který slyšel spot v rádiu. Řekl mi to s tím, jestli se nechceme zkusit přihlásit. Shodli jsme se, že do toho půjdeme.
Tim: Doufali jsme, že nám to přinese vítězství, a povedlo se.

Čeho jste díky tomu dosáhli?
Albert: Vyhráli jsme promo v hodnotě 200 tisíc korun. Odehráli jsme dva koncerty před Chinaski, to pro nás byl fakt velký zážitek. Taky jsme měli možnost nahrát dvě písničky v profesionálním studiu v Zábřehu, které jsme si odnesli na CD a teď se budou hrát v rádiu. A samozřejmě jsme získali nové zkušenosti a dostali se víc do povědomí veřejnosti, což je fajn. Snad nás to někam posune.

Jak často koncertujete?
Albert: Vzhledem k tomu, že máme hodně povinností, ne tak často. Někteří členové teď maturují, jiní studují nebo pracují. Toho volného času moc není. Koncerty na léto naplánujeme podle toho, jak se nám podaří odmaturovat, ukončit prvák na vysoké a podobně. Od toho se bude vše odvíjet.

Chtěli byste se živit hudbou na profesionální úrovni?
Tim: Tak kdo by se nechtěl živit hudou, nevadilo by mi to. (smích)
Albert: Přesně! Ale záleží na tom, jak uživit. Zatím je to pro nás společný koníček, ne výdělečná činnost.

Kde mohou zájemci najít informace o vás, popřípadě vaši tvorbu?
Albert: Jsme na Facebooku i Instagramu, profil máme na Bandzone a na YouTube je aktuálně devět našich písniček, teď tam budeme přidávat další, které máme nahrané. Všechno lze najít pod názvem Hra‘n‘ice, s těmi apostrofy.