Od středy do neděle bude na třech místech probíhat tradiční prodej třeboňských kaprů, který má letos už podesáté ve své režii Stanislav Beránek z drahotušských stavebnin.

„Kapři z Jižních Čech každoročně míří do sádek v Ostravě, odkud se potom rozvážejí dál. Už desátým rokem si kamion se čtyřiadvaceti tunami ryb dělá zastávku i u nás v Drahotuších. Přibližně dvě a půl tuny ryb prodáváme tady, potom před supermarketem Billa a Penny," vysvětluje Stanislav Beránek.

V kádi mu každý rok plave asi tisícovka ryb. Jeden kapr váží v průměru dvě a půl kila, najdou se ale i kusy dvojnásobně těžší.

„Kilo klasického kapra budeme prodávat za 85 korun, potom jsou však i kapři nad dvě a půl kila, těm se říká výběroví a přijdou na 89 korun. Je paradoxem, že těžší kapr neznamená lepší chuť, je to spíše naopak," říká prodejce.

Podle něj však každý rok chodí pravidelní zákazníci, kteří chtějí třeba jen ty největší ryby.

„Přijíždí k nám stálí zákazníci, kteří jsou naštvaní, když nedostanou kus nad pět kilo. Říkají, že většímu kaprovi lépe vidí na kosti," směje se majitel stavebnin.

Kromě třech stálých prodejních míst letos přivezou třeboňské kapry i do Opatovic.

„Je to již tradice, tamní obyvatelé jsou báječní. Je tam vždycky skvělá atmosféra, lidé si přijdou s kbelíkama či síťovkou, jak to dříve bývalo zvykem," popisuje Beránek.

Tradičně nejprodávanějšího kapra doplní v sortimentu i štika a každým rokem oblíbenější amur. „Když je voda v kádi studená, kapři šetří energií a jsou klidnější. Lehnou si na váhu a moc sebou nehází. To amur je sportovec, vždycky divočí a je problém ho zklidnit. Maso má ale výborné," pochvaluje si Stanislav Beránek, který je sám aktivním rybářem.

Jak dodává, vypouštět kapra do řeky je nesmysl, protože by stejně nepřežil. Jediné vysvobození je tak pro něj štědrovečerní talíř. 

Vít Vrbka