Podnikatelský inkubátor, detašované pracoviště vysoké školy, dětské dopravní hřiště, sociální bydlení, cvičiště autoškoly, to vše by mohlo podle plánů hranické radnice vzniknout v areálu bývalých kasáren Jaslo.

Situaci komplikuje to, že armáda neustále mění své plány s tímto areálem. Původně se hranická radnice dohodla s armádou na tom, že kasárna by mohla přejít do vlastnictví města v roce 2008.

„Na základě informací v médiích, že armáda změnila s objektem kasáren Jaslo své plány, jsme zaslali na ministerstvo obrany dotaz, jak vypadá současná situace,“ uvedla hranická místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost).

Z ministerstva přišla odpověď, že kasárna Jaslo jsou sice zařazena v plánu vyřazování nemovitého majetku, ale že zároveň přišla žádost, kterou je požadováno vyjmutí kasáren z tohoto plánu.

„Trochu nám to komplikuje plány, když armáda tvrdí jednou to a podruhé něco jiného,“ sdělila hranická místostarostka. Podle jejích slov již radnice oslovila několik společností, aby zpracovaly studie na možné využití kasáren.

„V daném termínu ale nebyl předložen žádný návrh, a tak se soutěž neuskutečnila,“ informovala Ondriášová. Hranická radnice přesto doporučuje zadat vypracování odborné studie, která by navrhla možné varianty využití objektu včetně odhadu finančních nákladů.

Patnáctihektarový areál kasáren Jaslo nyní slouží jako sklad vyřazené techniky. Město Hranice o jeho převodu do svého majetku jedná již několik let.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Hranice kasárna Jaslo nedostanou

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika