Platí stále to stejné. V současné době nemám k této věci žádné nové informace," řekla starostka Hranic Radka Ondriášová.

Přestože bývalá kasárna nejsou v majetku města, zájem ze strany radnice o budoucím využití rozsáhlých prostorů prý trvá.

„Určitě se chceme zajímat o to, jak bude areál využitý. Město svoji studii podalo majitelům k dispozici," informovala starostka.

V této studii se objevily varianty na vybudování bytových domů, využití některých prostorů pro občanskou vybavenost a částečně také pro podnikatelské, konkrétně výrobní účely. To, jak se majitel k nápadům postaví, je však stále otázkou.

„Společnost ale určitě má své záměry," dodala Radka Ondriášová.

Jenže právě záměry společnosti Gennanio jsou v současné době velice nejasné. Představitelé firmy se podle informací městského úřadu nezúčastnili klíčového jednání se zástupci Hranic, a tak nad celou věcí visí velký otazník.

Omlouvám se, více za měsíc

Jasno k bývalým kasárnám Jaslo nevnesl ani jednatel společnosti Gennanio Michal Koudelka.

„Omlouvám se, ale momentálně se k té věci nechci vůbec vyjadřovat. Probíhají tam nějaké změny, ale konkrétní nebudu. V současné době by to podle mě bylo matoucí," řekl k záležitosti jednatel s tím, že více sdělí přibližně za měsíc.

Firma v minulých měsících zajistila prostory proti vloupání a krádežím zejména bezdomovců, pro které byly bývalá kasárna častým útočištěm. Přistoupilo se také ke kácení nebezpečných stromů.

Podnik Gennanio se stal majitelem objektů přesně před rokem. Vlastníci se ale v krátkém časovém úseku měnili už dříve, prostory ale zanechali bez výraznějších zásahů.

Návrh, že by pozemky odkoupilo přímo město, padl kvůli vysokým nákladům. Armáda sice opuštěný areál před lety nabízela za výrazně sníženou cenu, radnici ale odradily nutné investice do oprav nemovitostí.