„S kasárnami Jaslo to vypadá pro město špatně. Zatím mám neoficiální informaci z ministerstva obrany, že se budou mechanizované jednotky vracet do Hranic,“ informoval hranický zastupitel Miroslav Raindl (KSČM).

Jeho slova potvrdila mluvčí ministerstva obrany Jindřiška Verešova. „Armáda České republiky bude objekt kasáren Jaslo v posádce Hranice nadále využívat z důvodu přehodnocení úkolů české armády a z toho vyplývající dislokace jednotek. Areál kasáren bude nadále používán pro umístění vojsk. Z tohoto důvodu nebude objekt převáděn do cizího vlastnictví,“ řekla mluvčí ministerstva obrany.

„A my jsme celou průmyslovou zónu Potštátská prodali jedinému podnikateli, protože jsme počítali s Jaslem,“ povzdechl si zastupitel Miroslav Raindl.

Podle jeho slov by se mohla oprášit kdysi plánovaná průmyslová zóna v blízkosti továrny Multidisplay. „Tam jsme začali vykupovat za starosty Rudolfa Nováka pozemky, jeví se to tam jako dobrá lokalita pro průmyslovou zónu,“ řekl Miroslav Raindl. Podle jeho slov by se v těchto souvislostech mohla znovu otevřít otázka obchvatu Hranic od kruhového objezdu U Smrku, pod železniční tratí, kde by se rozšířil viadukt, a obchvat vést dále za železnicí směrem k Potštátské ulici, k areálu Osevy. „Je ale otázka, jestli chceme v Hranicích budovat průmyslovou zónu,“ řekl zastupitel Miroslav Raindl.

Hranická radnice nemá žádnou oficiální informaci o změně plánů armády. Starosta Miroslav Wildner (ODS) je na dovolené a místostarostka Radka Ondriášová (Právo a spravedlnost) oficiální informaci zatím neobdržela. „Počkáme, až co nám sdělí armáda,“ řekla místostarostka.

K možnostem vybudování náhradní průmyslové zóny uvedla: „Město prodalo průmyslovou zónu Potštátská, protože počítalo s kasárnami Jaslo. V současné době máme vykoupené necelé čtyři hektary z původně plánovaných dvaceti hektarů pozemků na průmyslovou zónu v lokalitě za Philipsem.“ Podle jejích slov začne radnice podnikat kroky v této věci poté, až dostane oficiální informaci.