„O sbírku byl mezi obyvateli města obrovský zájem, o čemž svědčí celková výše výtěžku. K popularitě této akce hodně přispěla i souběžně probíhající sbírka padesátníků, kterou jsme uspořádali na všech základních a mateřských školách v Přerově,“ pochvaluje si mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Vloni se podle jeho slov do kasičky přispívalo na Denní pobyt pro mentálně postižené v Přerově a celkem se pod stromkem sešlo na 10 340 korun. „Výtěžek ze sbírky využilo toto zařízení na nákup materiálu a na pracovní terapie,“ přiblížil mluvčí magistrátu.

A jak naloží se získanými financemi záchranná stanice pro handicapované živočichy v Přerově? „Peníze použijeme hlavně na ošetření zvířat – dosti nákladné je třeba rentgenové vyšetření. Z darů zaplatíme i léky a krmivo pro zvířata,“ shrnul vedoucí záchranné stanice pro handicapovaná zvířata v Přerově Zdeněk Vermouzek.

Stanicí prošly za dobu její existence více než dvě desítky živočichů, kteří potřebovali akutní pomoc odborníků. „V době mezi svátky jsme tu měli třeba kalouse ušatého. Toho srazilo auto a do stanice jej přivezl řidič vozu, jenž nedokázal zabránit střetu. Přestože se sova podrobila operaci, nakonec bohužel uhynula,“ uvedl Vermouzek. Stanice během loňského roku nejčastěji ošetřovala zraněné ptáky – ti by totiž bez pomoci ve volné přírodě uhynuli.