Mladá kantorka začala učit na Základní škole v Drahotuších už před několika lety. Jakožto vedoucí žákovské rady v posledních třech letech padá zejména na její hlavu odpovědnost za zdárný průběh školního karnevalu, během kterého se žáci prvního stupně producírují po tělocvičně ve slušivých kostýmech. Pohybová akce následuje po předávání vysvědčení ve třídách a i děti, které si třeba představovaly jiné známky, se v přátelském kolektivu rádi rozptýlí.

„Na těch přípravách se podílíme všichni. Není to tak, že bych to chystala sama. Některá paní učitelka pomůže s výzdobou, další kolega zajistil technickou aparaturu. Takže je to společná práce," podotýká s pohledem na žákyně starších ročníků, které pro své mladší spolužáky vymýšlely soutěže i další náplň téměř dvouhodinového programu.

Školní záležitosti prostupují Haně Kučerové i do volného času. Sama ale upozorňuje, že v kolektivu pedagogů není žádnou výjimkou.

„Učitel nemá jen svou pracovní dobu, po které by klidně odešel domů, vždycky k tomu ještě něco přidá. Já navíc ještě dodělávám vysokou školu a tady pracuji jen na částečný úvazek," doplňuje učitelka výtvarné výchovy, tělocviku, přírodovědy či angličtiny. 

SOUVISEJÍCÍ: V Drahotuších si šli pro vysvědčení piráti, baletky i upíři. Podívejte se