Hranicko nabízí hned čtyři možnosti, kde ve velkých horkách mohou lidé zchladit svá těla.
Přírodní lomy jsou velmi oblíbené zejména u mládeže. V opatovickém je ale koupání oficiálně zakázáno.
„Firma, která zdě těžila, koupání zakázala. Pozemky sice nejsou její, ale těžební právo je víc,“ uvedl starosta Opatovic Jaroslav Kuchař.
Ale přesně podle rčení, že zakázané ovoce nejvíc chutná, je právě zdejší lom velice vyhledávaným místem k vodnímu dovádění.
„Lidé sem chodí opravdu hodně. Majitelé pak na ně volají policii a je z toho akorát spousta konfliktů,“ dodal starosta Opatovic.
Druhou možností pro koupání v lomu je Olšovec. Zde jde už koupání naprosto legální a proto sem každý rok zajíždí i spousta lidí z Hranic.
„Je pravda, že nejčastěji jezdím s kamarády do Olšovce. Nemám rád organizované koupání jako na plovárnách. Raději vždycky trochu blbneme,“ uvedl se smíchem dvacetiletý mladík z Hranic, který ale nechtěl uvést své jméno.
V Hustopečích na dvojku
Třetí možností na přírodní koupání v okolí Hranic jsou Štěrkopísková jezera v Hustopečích nad Bečvou. V loňském roce zde měli menší problém se sinicemi, který se ale podařilo vyřešit.
„Sinice jsou na každém přírodním koupališti. Vždy záleží na počasí,“ informoval tajemník městyse Václav Vomáčka.
Koupat se dá na největším z jezer, označeném jako dvojka.
„Doporučení je zde stejné jako všude v přírodě. Koupání je povoleno, ale jen na vlastní nebezpečí,“ poznamenal Vomáčka.
Bazén startuje na Den dětí
Komu nevyhovují přírodní vody, může opět po roční pauze využít letního koupaliště na hranické plovárně.
V loňském roce zůstal venkovní bazén kvůli poškození a opravám po povodni celé léto zavřený. Letos jeho provoz startuje na Den dětí první června.
„Docela se těším. Mám menší děti a minulý rok jsme neměli pořádně kam chodit,“ sdělila dvaatřicetiletá Kateřina Kovalčíková.