Společnost totiž opět vyhlásila soutěž, v níž může veřejnost posílat své hlasy pro jednotlivá města a tím rozhodnout, kde nová hřiště vyrostou. Nákup přitom není podmínkou. Ve hře jsou Hranice i Lipník nad Bečvou.

Moderní hřiště pak vyrostou v deseti městech, která získají největší počet hlasů. Hlasování bude probíhat od 1. do 28 února na webových stránkách projektu www.lidl-rakosnickova-hriste.cz a na Facebooku Lidl Česká republika www.facebook.com/lidlcesko.

„Rákosníčkovo hřiště mohou vyhrát města, ve kterých jsou naše prodejny a naše hřiště ještě nemají,“ informovala tisková mluvčí společnosti Zuzana Holá.

Připravovaná přeložka vodovodu kvůli výstavbě retenční nádrže u Veličky si vyžádá krátkodobé uzavření schodiště od Zámeckého hotelu Zlatý orel směrem k Veličce v Čechově ulici. Foto: Deník/Liba Mátlová
Zámeckými schody neprojdete, zavře je teď stavba nádrží


Hřiště využívají děti již v devětasedmdesáti městech po celé republice.

„Naše prodejny jsou v téměř všech větších městech v České republice a jsou součástí každodenního života jejich obyvatel. Přijde nám proto přirozené podporovat je i mimo naše prodejny. Obliba Rákosníčkových hřišť je opravdu velká, proto stavíme dál. Rozzářené dětské tváře při otevření nových hřišť a spokojení rodiče, to je pro nás vynikající motivace,“ řekl k výstavbě dalších hřišť generální ředitel společnosti Pavel Stratil.

Hřiště nabízí dětem velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu nebo lanovou překážku. Nechybí ani kolotoč nebo houpačky, klidovou zónu doplňuje domeček. Oplocené hřiště nabízí i dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.

V Přerově si na Rákosníčkově hřišti děti hrají od roku 2014. Na jeho slavnostním otevření nechyběl ani oblíbený herec Michal Nesvadba z Kouzelné školky.