Bílé rozbité cihly na trávě či chodníku hyzdí například ulice Mlýnský příkop nebo Na hrázi. Pocházejí ze zídek, které ohraničují kontejnerová stání. Lidem se to pochopitelně vůbec nelíbí.

„Naše sídliště bylo vybudováno v roce 1980, takže ty zídky už tam stojí třicet let na dešti a mrazu. Není divu, že jsou v takovém stavu,“ konstatoval napříkladLubomír Kubica ze sídliště Na hrázi.

„Když už platíme tolik peněz za popelnice, mohlo by se to z nich opravit,“ navrhl.

Kromě rozpadlých zídek i rozbité chodníky

Podle něj jsou na hranických sídlištích i jiné nedostatky. Poukázal třeba na rozbité silnice i chodníky a nedostatek parkovacích míst. „K lepšímu se mění jen fasády paneláků, což platí lidé, kteří v nich žijí. Do veřejného prostranství se ale v Hranicích moc peněz neinvestuje,“ nešetřil kritikou na adresu města Kubica.

Na první pohled to vypadá, že cihlové zídky kolem kontejnerů nevydržely nápor větru nebo vandalů. Skutečnost je však trochu jiná.

„Musím říct, že v tomto případě se na tom vandalové podepsali jen v minimální míře. Je pravdou, že nám do těchto zídek občas najede auto a tím je poškodí, ale hlavní podíl mají na současném stavu zaměstnanci naší společnosti, kteří už některé zídky začali rozebírat,“ přiznal Milan Vinkler, ředitel městské firmy Ekoltes, která má většinu kontejnerových stání ve městě ve své správě.

Rozbité zídky kolem kontejnerů hyzdí v Hranicích například ulice Mlýnský Příkop nebo Na Hrázi

Nové boxy až během revitalizace

Podle něj má město v plánu zídky odstranit, neboť se velmi často stávají zázemím pro odkládání odpadků, jež se nevlezou do kontejnerů. Zatím by měly stát kontejnery na volném prostranství a novými boxy se je město chystá opatřit až v rámci plánované revitalizace jednotlivých sídlišť.

Na Hromůvce, která už revitalizací z převážné části prošla, jsou již kontejnery obehnány boxy novými. Podobné by se již brzy měly objevit i v ulicích Galašova a na Hrázi.

„Všude ale kontejnerová stání nejsou majetkem města. Někde už se o ně starají nově vzniklá sdružení vlastníků bytových jednotek,“ dodal pro úplnost Vinkler a slíbil, že rozházené a rozbité cihly z hranických sídlišť již brzy zmizí.