Předseda AMK kemp Hranice Peter Neupauer tvrdí, že vzhledem k podpoře cestovního ruchu by se finančně na venkovních úpravách chatek mělo více přičinit i město. Radnice to ale odmítá.

„Město není úplně skoupé, ale ty náklady na opravy jsou tady dost vysoké. Za padesát tisíc, které jsme od města dostali, můžeme vyměnit nějaké dveře, možná i nějaké to okno. Nestačí to ani na jednu chatku. Město by nám mohlo dát více peněz, abychom ty chaty spravili," říká předseda Peter Neupauer.

Z radnice ale zní, že hranický autokemp nepatří mezi neziskové organizace a s další žádostí o městské peníze určitě neuspěje. Jedinou možností, jak finance z hranické pokladny získat, tak zůstávají městské grantové programy.

„Tato organizace má kemp určený ke komerčnímu zisku. Podobně by se na nás se žádostí o další příspěvek mohl obrátit každý, kdo ve městě nabízí ubytovací kapacity. Peníze se odvíjí od grantů a od toho, kolik peněz komise doporučí," řekla Přerovskému a hranickému deníku starostka Hranic Radka Ondriášová (ČSSD).

Podle jejích slov by se výjimka těžko vysvětlovala například provozovatelům dalších podnikatelských subjektů, v této souvislosti jmenovala penzion Ostravanka v lokalitě teplických lázní.

Rada města na konci července vyhlásila druhé kolo grantového programu, který se bude týkat spolupráce partnerských měst a regionů. Díky rezervě z prvního kola a doplnění z předchozího období o sedm tisíc nyní pro zájemce zůstalo 34 tisíc korun. Zájemci o část z této sumy musí podat přihlášku do 2. září.

Žadatelé však prakticky nikdy neuspějí s požadovanou sumou, komise se přiklání k nižším částkám.

„Jeden uchazeč dokonce žádal o částku, která byla vyšší než celková suma, ze které se peníze rozdělovaly," uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. Podle něj se však městská rada snaží vždy obdarovat co největší počet zájemců.