„Z hlíny se dá stavět, jíst, do hlíny se dá pohřbívat, z hlíny se ale nedá udělat zbraň,“ prozrazuje své motto Eva Pelíšková. Ta přišla s nápadem pořádat kurzy pro dospělé zhruba před deseti lety. Tuto sobotu se konaly závěrečné hodiny podzimního kurzu.

„Zájem za hezkého počasí opadá, další kurzy keramiky se tudíž otevřou až v září,“ vysvětluje Eva Pelíšková. Úderem čtrnácté hodiny zaplňují dílnu zájemci, kteří tu tráví každou sobotu odpoledne čtyři hodiny.

Jejich cílem je naučit se modelovat z hlíny - ať už ručně, válením či sestavováním z plátů, nebo na hrnčířském kruhu. Sobotní odpoledne se v keramické dílně rozhodla strávit i paní Chromcová.

Kurz navštěvuje už čtvrtým rokem. „Nejvíc jsem spokojená s obrázky na zeď, které jsem si vyrobila,“ uvádí. Jiní účastníci vyrábějí drobné dárky pro své blízké.

Každému, kdo poprvé navštíví keramickou dílnu, mohou být inspirací vystavené výrobky, například vázy, svícny, hliněná zvířátka a dokonce i model hradu.

„Největší zájem o kurz mají maminky. S keramikou se pojí především vidina odpočinku a odreagování se. Mám tady ale i skupinku důchodkyň, ty chodí zvlášť. Jedné paní je už přes sedmdesát let,“ přibližuje Eva Pelíšková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

Pavla Březinová