V rámci projektu Filmové léto zavítá na Střelnici u Zbránků, kde se v rozmezí čtyř dnů, od neděle 7. do středy 10. srpna, uskuteční promítání čtveřice českých filmů. Výtěžek z akce přispěje jako tradičně na dobročinné účely.

Promítání odstartuje vždy v devět hodin. Jako první budou moc návštěvníci zhlédnout v neděli 7. srpna komedii Život je život, ve které se v hlavních rolích představí Ondřej Vetchý a Simona Stašová.

V pondělí 8. a úterý 9. srpna bude večer na střelnici patřit gangsterkám, a to doslova. Ve dvoudílném snímku Gangster Ka, volně inspirovaném životem nejslavnějšího českého mafiána Radovana Krejčíře, nejdříve režisér Jan Pachl seznámí diváky s domácím působením hlavního hrdiny, aby jej pak v druhé části vyslal na zločineckou misi do Jižní Afriky.

Středa 10. srpna zabrousí pro změnu do pohádkových vod. Prozatím poslední snímek Alice Nellis, jenž vychází z klasické předlohy Boženy Němcové, sklidil kladné ohlasy jak u diváků tak kritiků.

Kinematograf bratří Čadíků je společností s pětadvacetiletou historií. Hlavní náplní činnosti společnosti je projekt Filmové léto, v jehož rámci se v letních měsících rozjíždějí do desítek měst v České i Slovenské republice projekční vozy, které zde po několik dnů promítají především české filmy.

„Vstupné na projekce v Česku je dobrovolné a vybraný obnos je vždy věnován na dobročinné účely. Mezi dosud obdarované nadace patří Pomozte dětem, Kapka naděje, Archa Chantal, Masarykův onkologický ústav v Brně, Dar Života a Konto Bariéry," stojí v oficiálním prohlášení společnosti. (kra)