Nejlépe si vedli Vladimír Kysela (55 kg) a Petr Cvešper (90 kg). Oba jmenovaní prošli úvodními koly turnaje, aby posléze podlehli ve čtvrtfinále a museli bojovat v opravách. Petr byl jednoznačně nejlepším závodník klubu. Ani on však v semifinále oprav nestačil na favorizovaného závodníka z Jablonce a obsadil 7. místo. Vladimír se po zbytečné prohře ve čtvrtfinále nedokázal koncentrovat na semifinále repasáží a očekávaný výkon začal předvádět až od poloviny utkání, kdy umožnil soupeři ujmout se vedení. Po porážce i on nakonec obsadil 7. místo. Obrovským zklamáním skončilo hned první vystoupení největší naděje klubu, Dalibora Řediny (66 kg). I přes velmi dobrý nástup do zápasu byl tento rozhodnut spornou akcí, Daliborovým útokem, který rozhodčí ocenili bodem pro soupeře. Nutno ovšem přiznat, že po zhlédnutí záznamu s hlavním rozhodčím bylo řečeno, že tato akce opravdu mohla být ohodnocena i takto. Další závodníci, Jan Valchař, Lubomír Hroz a Luděk Pospíšil do bojů o vyšší posty nezasáhli. Luboš sice v prvním kole zvítězil, poté ale soupeři podlehl a do oprav také nepostoupil.

„Mnoho klubů by mohlo být s bilancí dvou 7. míst spokojeno, já ale být nemohu. Vláďa Kysela svoji šanci nechytil za pačesy a ve čtvrtfinále zklamal, Daliborovi jednoduše nebylo přáno. Ve finálovém bloku se pak nacházeli závodníci, které již letos porážel,“ hodnotil turnaj trenér Daniel Navrátil.

Hledá se mistr světa

Ve středu 23. března uspořádal KJUS první kolo soutěže pro nejmenší judisty z blízkého okolí, turnaj Hledá se mistr světa. Do soutěže se zapojili nejen závodníci KJUS Hranice, ale také z Femaxu Hranice, z Přerova a Olomouce. K vidění bylo množství velmi pěkných i napínavých utkání, mezi nejmladšími adepty juda, kteří byli motivováni vidinou medailové odměny pro nejlepší. Tu si nakonec odnesli všichni účastníci a s turnajem vládla velká spokojenost.

Z výsledků KJUS: 1.místo – Lubomír Kratochvíl, Jakub Hanák, Jakub Jiříček; 2.místo – Štěpán Haščák, Radek Zobaník, Miroslav Bouda, David Norek, Tomáš Rýpar; 3.místo – Vendula Kratochvílová, Tomáš Novosad, Jiří Plánka, Lukáš Petřek, Vojtěch Jiříček (red)