„Líbí se mi tady. Kaváren, které se tady pořádají každý měsíc, se účastním pravidelně. Ráda si popovídám s ostatními, i když tentokrát je to trošku jiné. Člověk zavzpomíná na to, co se za ten rok povedlo a co se povedlo méně. Osobně jsem byla letos hodně nemocná, snad bude ten příští rok v tomhle o něco lepší," řekla jedna z obyvatelek Domova seniorů v Hranicích Ludmila Zittová.

Jak připomněl pracovník volnočasových aktivit Pavel Helísek, uspořádané „kavárny" mají v hranickém zařízení už vybudovanou tradici.

Předsilvestrovskou kavárnu tady pořádáme každoročně, v adventním čase navíc vždycky probíhají slavnostnější akce. Nyní takto společně oslavujeme závěr letošního roku u kávy či vína a dalšího pohoštění. Klienti si popřejí vše nejlepší do nového roku, zavzpomínají na uplynulý rok a společně si popovídají. Ne každému zdraví dovolí běžně zavítat mezi ostatní," uvedl Pavel Helísek.

Do místní jídelny, kde akce v pátek probíhala, zavítala také skupinka členů hranického Klubu seniorů. I ona se podílela na nastolení té pravé vánoční atmosféry, a to zejména zpěvem mnoha známých vánočních koled. Řada dalších přísedících účastníků akce se ke skupince spontánně přidávala.

„Jde spíše o neformální posezení obyvatel, akce je samozřejmě dobrovolná. Kolem šedesátky lidí tady ale jistě dorazilo," uzavřel Pavel Helísek z úseku odborných doplňkových služeb.

Domov seniorů v Hranicích jen během prosince uspořádal řadu dalších společenských akcí.

Nechyběla Mikulášská nadílka, vánoční koncert žáků ZUŠ Hranice nebo vystoupení dětí z hranické školky Míček.