Přesun se má týkat zhruba dvaceti lidí – primátora, jeho náměstků a sekretářek. Hlavním důvodem tohoto kroku je přitom fakt, že se radnice na Horním náměstí v minulosti nacházela a projekt by pomohl oživení této části města.

Radní zároveň potvrdili, že i v případě přemístění do nových prostor zůstane zachován pro kulturní akce zdejší klub Teplo. Právě jeho zrušení se totiž obávali opoziční zastupitelé.

Pokud by záměr radních na přesun posvětili zastupitelé, počítá se s využitím dvou budov na Horním náměstí – matriky a klubu Teplo. „Stále jsou ve hře dvě až tři varianty, ale je jisté, že sál v klubu Teplo zůstane zachován,“ řekl přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD).

Uvažuje se i o tom, se že by se do prostor klubu mohla přesunout jednání zastupitelstva. „Sál nikdo nezruší, nebylo by to ani z hlediska stavebních úprav možné,“ dodal k tomu také náměstek primátora Josef Kulíšek (ODS).

V jediném klubovém zařízení svého druhu v Přerově se konají jak koncerty, tak i divadelní vystoupení nebo různé besedy. Představa jeho zrušení tedy opoziční zastupitele nepotěšila. „Lidé by tak přišli o jedinou klubovou scénu ve městě,“ poznamenala již dříve zastupitelka Marta Jandová ze strany Společně pro Přerov.

Podle náměstka primátora Josefa Kulíška radní zvažují, že by mohl být projekt nové radnice financován z úvěru, který si hodlá vzít město. „Pokud však zastupitelé vyjádří svou vůli na vybudování radnice na Horním náměstí,“ poznamenal Kulíšek.

Zástupci přerovské radnice v minulých letech několikrát změnili názor na to, kde se má vlastně reprezentativní sídlo úřadu nacházet. Původně se uvažovalo o stavbě moderního komplexu na náměstí T. G. Masaryka za tři sta milionů korun.

K záměru se sice radní ještě několikrát vrátili, ale nezískali pro něj podporu u obyvatel města, ani mezi zastupiteli. Proto se letos rozhodli pro rekonstrukci zchátralé budovy bývalé vojenské správy a její přebudování na novou radnici.

Ani to se ale nakonec neukázalo jako definitivní řešení a vedení města se nyní přiklonilo k přesunu do historické části města, kde v minulosti radnice stávala.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika