Jméno ředitele městských kulturních zařízení vzešlo až z druhého výběrového řízení. Radní rozhodli, že kulturní život v Hranicích bude řídit člověk, kterého komise uvedla jako třetího v pořadí ze sedmi účastníků výběrového řízení. Vybrali Helenu Votavovou z Valašského Meziříčí.

Na to tehdy reagoval zastupitel a člen odborné komise Bronislav Ludmila slovy: „Teď jsme jako komise v roli kašparů.“ Na svém jednání se zastupitelé k verdiktu radních vraceli. Zastupitel a předseda odborné komise Radovan Langer (Hranice 2000) se ptal: „Proč radní nepřihlédli k doporučení odborné komise, která šéfa městských kulturních zařízení v Hranicích vybírala?“

Odpověď se mu pokusil dát člen komise a zastupitel Jiří Haša (KDU-ČSL). „Mezi radními probíhala na téma šéfa klubu široká diskuse. Klub je novum a diskutovali jsme o tom, že bude možná lepší, když mu bude šéfovat někdo, kdo má zkušenosti, což je paní Helena Votavová. V tajném hlasování mezi prvními třemi kandidáty, které doporučila komise dostala, paní Votavová pět hlasů ze sedmi,“ řekl Jiří Haša.

Předseda výběrové komise a zastupitel Radovan Langer (Hranice 2000) se ohradil: „My jsme nevybírali ředitele klubu, ale ředitele městských kulturních zařízení, kam kromě klubu spadá provoz kina, kultura v prostorách zámku, náplň letních aktivit na náměstí a další kulturní nabídka ve městě. Vybírali jsme někoho, kdo je schopen toto obsáhnout. Ptám se: Máme záruku, že je Helena Votavová všechny aktivity, které tvoří kulturní život v Hranicích, schopna naplnit?“ „Jsem přesvědčen, že to bude schopna naplnit,“ odpověděl Jiří Haša. Jak dodal, ředitelka bude mít kolem sebe tým lidí.

Druhým radním a současně členem komise, který se k otázce vyjádřil, byl Miroslav Kutý (ODS). „Hlasování radních bylo tajné s výsledkem 5 : 2. Předcházela mu dlouhá diskuze, zda je Helena Votavová schopna vést kulturní zařízení. I když jsem pro ni nehlasoval, jsem přesvědčen, že to je vhodný kandidát,“ domnívá se Miroslav Kutý.

Pochybnosti o rozhodnutí radních vyjádřil zastupitel a člen komise Bronislav Ludmila (ČSSD). „Vedoucí městských kulturních zařízení musí mít kolem sebe kolektiv. Nevím, jak Helena Votavová z Valašského Meziříčí bude v Hranicích zajišťovat tým lidí. Nás to zajímá, chceme, aby klub fungoval,“ řekl Ludmila.

„Upozornil jsem členy komise, že naše doporučení radě nedává vybranému kandidátovi právo pracovní smlouvy. Dali jsme si mravenčí práci a výsledek nebyl akceptován. Akceptuji právo rady rozhodnout, je to demokracie, ale ptám se demokraticky, proč odborný názor komise nebyl akceptován,“ uzavřel Radovan Langer.