„Čekáme, až bude delší dobu mrznout. Zatím to ale moc nevypadá. Místo k napojení vody jinak nachystané máme,“ řekl Karel Hübl, předseda tenisového oddílu TJ Sokol Teplice, který má právě za účelem ledové plochy až do března víceúčelové hřiště vypůjčené. Za současného stavu se ale o něj členové klubu příliš starat nemusí.

„Hřiště si žádnou údržbu nevyžaduje. S městem jsme se dohodli na bezplatné výpůjčce, v rámci které na hřišti můžeme udělat ledovou plochu. Pokud to ale počasí nedovoluje, musíme to respektovat. Neumíme poručit větru, dešti. “ dodal člen městské rady Karel Hübl.

Čekají i v Ústí

Na pořádný mráz čekají samozřejmě také v jiných obcích na Hranicku. Netrpěliví jsou například v Ústí, kde se přeměna víceúčelového hřiště na zimní stadionek zatím provedla každou zimu.

„Od té doby, co tady víceúčelové hřiště stojí, tedy od roku 2001, plochu stříkáme každý rok,“ řekl starosta Ústí Libor Vykopal.

„Všechno je nachystané, stačí dálkovým ovládáním zapnout čerpadlo a vytáhnout hadice. Letos jsme připraveni, ale není vhodné počasí. Jakmile ale budou hlásit silnější mrazy, hned se do toho dáme,“ doplnil ústecký starosta.

Místo bruslí ping pong

Děti si tak místo klasických zimních radovánek musejí hledat jiné alternativy.

„Dvakrát týdně hrají stolní tenis. Nějaká náhrada tady sice je, ale pro děti je to škoda. Teď, když jsou zimní prázdniny, určitě čekají na led a sníh. Všechno má ale také své výhody. Letos jsme například uklízeli sníh z chodníků jen jednou,“ uzavřel Vykopal.

PAVEL MAŠLAŇ