Ve středu odpoledne došlo k slavnostnímu otevření a ve čtvrtek již mohli všichni návštěvníci využívat klasického provozu.

„Knihovna v Hranicích vznikla před 207 lety, kdy ji založil Josef Heřman Agapit Gallaš. Prakticky po celou dobu se však potýkala s problémy týkajícími se prostor. Díky této modernizaci tak konečně došlo k výraznému posunu a já věřím, že by byl Gallaš spokojen,“ řekla na slavnostním otevření ředitelka Městských kulturních zařízení Naďa Jandová.

„V rámci rekonstrukce proběhly drobné stavební úpravy, opravovaly se podlahy, upravovala elektroinstalace, měnily vstupní dveře. Podlahy se brousily a doplňovaly. Došlo i k částečné výměně elektroinstalace a svítidel,“ vyjmenovala ředitelka.

Hlavním cílem oprav bylo zvýšení celkového komfortu návštěvníků knihovny.

„Interiér byl zatraktivněn a zmodernizován tak, aby se knihovna stala místem, kde budou lidé rádi pobývat a děti i studenti tam budou rádi trávit čas,“ dodala Naďa Jandová.

A podle dosavadních reakcí to snad bude pravda.

„Rekonstrukce se povedla. Mám pocit jako bych přišla do úplně nové knihovny. Líbí se mi, jak je to barevně řešené,“ prozradila jedna ze čtenářek, která si hned vypůjčila čtyři knihy.

Jelikož byla knihovna zavřená od konce června, počítalo vedení v prvních dnech s velkým návalem čtenářů. Jak však knihovnice samy přiznaly, nápor byl nakonec o něco nižší, než očekávali. I tak ale ve čtvrtek v dospělém oddělení evidovaly hodinu před zavírací dobou více než 150 čtenářů.