„Navzdory komplikacím, spojeným s nálezem starých maleb na stropě jedné z místností, můžeme sdělit všem čtenářům a uživatelům knihovny, že knihovna bude opět otevřená pro veřejnost ve čtvrtek 4. října v běžném provozním čase od osmi hodin,“ uvedla ředitelka Městských kulturních zařízení Naďa Jandová.

Knihovna tak otevře v původně plánovaném termínu. Zmíněné malby, které byly při rekonstrukci objeveny, zůstanou prozatím zakonzervovány. K jejich zrestaurování dojde v následujících letech.

Jelikož byla knihovna uzavřena zhruba tři měsíce, očekává vedení v prvních dnech příval nedočkavých čtenářů.

„Je jasné, že nápor potrvá několik dní. Jsme připraveni na to, že budeme všichni na nohou od rána do večera,“ uvědomuje si vedoucí knihovny Marie Jemelková.

Čtenáři, kteří do prvního patra Staré radnice zavítají, se mohou těšit na knihovnu ve zbrusu novém hávu. V rámci rekonstrukce proběhly stavební úpravy, opravovaly se podlahy, upravovala elektroinstalace a došlo také k výměně vstupních dveří, které se nyní otevírají automaticky.

„Byl také zatraktivněn a zmodernizován stávající interiér tak, aby se knihovna stala místem, kde budou lidé rádi pobývat a děti i studenti tam budou rádi trávit čas,“ doplnila Naďa Jandová.