Tamní obyvatelé si ve středu od 18 hodin společně se členy redakce Přerovského a hranického deníku na místním náměstí zanotují pět známých vánočních písní.

„Určitě přijdou i rodiče s dětmi, i když škola jako taková zpívat nebude. Kontaktovali jsme však paní učitelku hudební výchovy, která nám slíbila svou účast a akci de facto povede. Každý tam ale půjde sám za sebe, vše je na bázi dobrovolnosti," sdělila předsedkyně Osadního výboru Drahotuše Vlasta Zapatová.

Sama se dříve snažila kontaktovat i další místní občany, kteří by svým hlasem kolektiv ve středu mohli podpořit.

„Mám ohlasy, že lidé přijdou. Uvidíme, kolik se nás na náměstí sejde," dodala.

Na Náměstí Osvobození v Drahotuších tak během dvou týdnů proběhne už druhá společenská událost, která je s adventním obdobím spojená. Nedávno se na tomto místě slavnostně rozsvěcoval vánoční strom.

„Už rozsvícení vánočního stromu bylo moc krásné a těším se i na zpívání vánočních koled. Mám takové akce ráda, ve středu se určitě zúčastním," řekla obyvatelka hranické místní části Danuše Fraisová.

Několika desítkám zpívajících obyvatel možná bude k dispozici i vánoční punč.

„Oficiálně jsme nic takového nechystali, od některých lidí ale mám takové zprávy. Uvidíme, vše je samozřejmě dobrovolné," uzavřela Vlasta Zapatová.