Na oblíbenou akci Česko zpívá koledy se mohou lidé těšit ve středu 11. prosince v 18 hodin.

Tato akce se letos v městech po celé republice uskuteční už podeváté. V Hranicích se tradice zrodila před šesti lety a každý rok na ni zavítají stovky lidí.

„Atmosféra společného zpívání je vždy úžasná a je cítit velkou sounáležitost lidí - jak ve městech, tak i v menších obcích. V mnohých z nich patří toto společné zpívání koled už k tradičním vánočním akcím, což potěší nejvíce, “ pochvaluje si šéfredaktorka Přerovského a hranického deníku Liba Mátlová.

Na Masarykově náměstí v Hranicích letos zazní známé koledy v podání Hranického dětského pěveckého sboru pod vedením Petry Šeinerové, který se pravidelně střídá s Dětským pěveckým sborem Cantabile Markéty Láskové.

Z Masarykova náměstí zazní koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko, Pásli ovce Valaši a mezi posluchači zřejmě nejoblíbenější píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

Jen loni koledy propojily více než osm set míst v naší zemi, ale zazpívali si je i naši krajané v zahraničí. Ke zpívání se připojili například Češi, žijící v Římě, Istanbulu, Mnichovu nebo Madridu. V jediný moment si tak koledy s Deníkem zazpívalo přes 130 tisíc lidí.