„V rámci sedmnáctého ročníku Helfštýnského okruhu s mezinárodní účastí projede kolem lázeňského domu Bečva atraktivní průvod asi 120 historických vozidel a motocyklů vyrobených do roku 1939," popsala vedoucí kanceláře ředitele Kateřina Stará.

Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost obdivovat od 13 hodin v rámci dvouhodinové výstavy skvosty automobilových a motocyklových veteránů. Následně účastníci soutěže přejedou most před řeku Bečvu a vydají se na další trať.

Mimo jiné se na terase domu Bečva uskuteční koncert Olomouckého Dixieland Jazzu Bandu s melodiemi, které podkreslí atmosféru mimořádného motoristického odpoledne, na kterém nebude scházet originální dobové oblečení a kombinézy samotných účastníků soutěže.

„Tradiční setkání swingu s veterány bude tou nejlepší pozvánkou na celodenní akci, která se uskuteční o týden později v areálu Lázní Teplice nad Bečvou, kdy bude slavnostně otevřena již 462. lázeňská sezona. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program pro děti i dospělé," uzavřela Kateřina Stará.