Začala její kompletní rekonstrukce, která přinese novou cestu a nové chodníky, řidiči se však budou po tuto dobu potýkat s řadou dopravních omezení. Jde totiž o jednu z nejfrekventovanějších komunikací v centru města.

„To, že oprava bude mít negativní vliv na dopravní situaci v Hranicích, s tím se nedá při stávající silniční síti ve městě nic dělat. Přesto se snažíme dopady na řidiče snížit tím, že rekonstrukce probíhá po etapách,“ uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Podle jeho slov vede hlavní objízdná trasa kolem sídliště kpt. Jaroše a poté po třídě Československé armády zpět k náměstí.

První etapa, která nyní začala, se týká úseku od kina Svět až po křižovatku se Skalní ulicí. „Od stavebnin k letnímu kinu je nyní ulice stále průjezdná,“ podotkl Bakovský s tím, že tato etapa potrvá zhruba měsíc.

V další fázi bude uzavřena část ulice od křižovatky se Skalní ulici po křižovatku s Hřbitovní a v závěrečné etapě bude neprůjezdný úsek od Hřbitovní ulice k letnímu kinu. „Oprava Komenského ulice by měla skončit do konce letošního roku,“ dodal Bakovský.

Jak dále vysvětlil, ulice se dočká nové vozovky a nových chodníků, především zde však přibudou bezpečnostní prvky.

„Postaví se zde dva středové ostrůvky, jeden těsně pod křižovatkou u kina a druhý u Hřbitovní ulice. Některé přechody pro chodce budou vyvýšené a více osvětlené, aby se zajistila větší bezpečnost pěších, a počítá se i s několika zpomalovacími polštáři,“ informoval mluvčí.

Celkem přijdou opravy na 15 milionů korun, přičemž velkou část nákladů pokryje dotace od Evropské unie a z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Město takto celkem získalo 14,5 milionu korun.