Vedení Městských kulturních zařízení čekalo na něco takového už dlouho.¨

„Samozřejmě jsme za to rádi. Byl to dlouhý proces, ale v úterý 28. července jsme konečně předali sál firmě ze Slavičína, která nyní instaluje vzduchotechniku a kolem 15. září by měla být hotová společně s osvětlením jeviště," pověděla vedoucí Střediska Kultura Městských kulturních zařízení Helena Votavová.

Právě Městská kulturní zařízení spravují bývalý hudební sál Základní umělecké školy Hranice od roku 2009. Kapacita prostor sálu je dvě stě míst k sezení, ale doposud nedisponoval žádnou vzduchotechnikou.¨

„Byl to starý sál bez klimatizace a vzduchotechnika přinese osvěžení v létě, kdy doposud nebylo možné větrat a v zimě byl sál přetopený a vzduch byl vydýchaný, což je nepříjemné jak pro účinkující, tak pro diváky," sdělil mluvčí města Petr Bakovský s tím, že akce vyjde na 420 tisíc korun.

V sále se pravidelně konají koncerty v rámci cyklu Kruhu přátel hudby, koncerty Základní umělecké školy Hranice, hudební představení jak základních, tak mateřských škol.

„Prostory využívá i město Hranice při setkání s jubilanty, nebo Dům dětí a mládeže, pěvecké sbory a také příspěvkové organizace. MKZ zde navíc pravidelně organizuje dopolední hudební vystoupení pro žáky hranických škol," doplnila vedoucí Střediska Kultura.

„Počítám, že ročně se zde uspořádá dobrá stovka vystoupení, proto jsem ráda, že nová vzduchotechnika přinese vyšší komfort účinkujícím i návštěvníkům," uzavřela Helena Votavová.