Dosud nevyužité prostory konírny se nacházejí v západním křídle místního zámku pod unikátní střešní zahradou.

V objektu chce město vybudovat výstavní galerii, obřadní síň a stylovou kavárnu. Tato investice přijde na 24 milionů korun. Město však na opravu konírny získalo evropskou dotaci téměř 17 milionů.

„Z dotace máme obrovskou radost, protože rekonstrukci konírny plánujeme už delší dobu. Projekt jsme zpracovali loni a vyčkávali jsme, zda s ním uspějeme při žádosti o dotaci,“ řekl starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl.

Podle jeho slov město už delší dobu postrádá reprezentativní galerii, kde by se konaly výstavy a různé společenské události. „Takové prostory nám ve městě skutečně chybí,“ doplnil Přikryl.

Ve zrekonstruované konírně najde zázemí i obřadní síň. Svatebčané tak budou v budoucnu uzavírat sňatky místo na radnici v tomto objektu. „Bude to vhodnější, protože řada snoubenců v letní sezoně využívá pro uzavření sňatků přilehlý zámecký park,“ vysvětlil starosta Přikryl.

Podle jeho slov se s rekonstrukcí konírny začne v březnu příštího roku a stavební úpravy potrvají zhruba do května roku 2010. Město chce v příštím roce opravit také prostory před zámkem. Rekonstrukce se bude týkat komunikací, chodníků i veřejného osvětlení.

Počítá se zde ale také s vybudováním několika desítek parkovacích míst. Náklady na tuto investici jsou vyčísleny na 10 milionů korun. Na její realizaci získalo město z evropských peněz necelých 9 milionů korun.

Po rekonstrukci konírny a opravě komunikací bude oprava zámeckého areálu kompletně hotová. Město totiž letos dokončilo opravu východního křídla zámku, kde své zázemí získala spisovna a archiv. Hlavní budova zámku slouží už několik let úředníkům města.