Jedinou osobou, která z nyní již dřívějšího složení zůstala, je Lenka Kopřivová (ČSSD).

Zbývající členové KV, včetně jeho předsedkyně Jarmily Žurmanové (KSČM), se funkcí vzdalo.

Podle člena Kontrolního výboru Zdeňka Špiříka (KSČM) je rezignace jen vyústěním dlouhodobě neuspokojivé spolupráce se zástupci koaličního vedení města.

„Rozhodnutí o rezignaci jsme odkládali, ale dá se říct, že v nás zrálo už od března. Průběh chování ze strany zástupců města se stále opakoval, proto jsme se nakonec rozhodli právě takto,“ řekl Špiřík.

Jisté je, že vzájemné vztahy nebyly ideální ani mezi jednotlivými členy Kontrolního výboru. Například Lenka Kopřivová o rezignaci svých kolegů ještě těsně před zahájením zasedání vůbec nevěděla.

„Teď jste mě úplně zaskočil, o žádné rezignaci členů Kontrolního výboru vůbec nic nevím. Předsedkyně výboru mě o ničem takovém ani přes e-mail neinformovala,“ řekla Kopřivová.

To potvrdila také předsedkyně Žurmanová.

„S paní Kopřivovou jsem o tom nemluvila. Myslím, že zůstane členkou Kontrolního výboru. My jsme ale chtěli upozornit na nedostatky a dát podnět k jejich řešení,“ řekla.

Starostka: K rozporu může dojít

Přestože pro většinu zastupitelů šlo o zcela novou informaci, podle prohlášení, které nespokojení členové KV podali, je rezignace je platná už od pondělí 10. října.

„Na čtvrtečním zasedání svou rezignaci ještě jednou otevřeme jako jeden z bodů programu,“ řekl již dříve Špiřík.

To se také nakonec skutečně stalo a s rezignací pěti osob, mezi nimiž figurují vedle předsedkyně Jarmily Žurmanové a Zdeňka Špiříka také Ivo Holec, Ivo Macháček a Filip Konečný, se seznámilo celé zastupitelstvo.

„Zjistila jsem to až dnes. Můžu to pouze vzít na vědomí a bavit se novém obsazení. To je podle mě jediný způsob, jak to řešit. S tím, že by vedení města s výborem nechtělo komunikovat, ale nesouhlasím. K rozporu samozřejmě může dojít, kontrolovaný totiž nemusí souhlasit s kontrolujícím. Vždy jsme se ale snažili Kontrolnímu výboru vše náležitě vysvětlit,“ řekla starostka a zároveň zastupitelka města Radka Ondriášová (ČSSD).

Ta také uvedla, jak bude vedení města v současné situaci postupovat.

„Nyní musíme oslovit lidi, kteří mají zájem o práci v Kontrolním výboru, případně zvolit nový Kontrolní výbor. Pokud bude paní Kopřivová, která rezignaci nepodala, o práci i nadále stát, nemám s tím nejmenší problém,“ dodala.

„Předpokládám, že zastupitelé města zaujmou jasné stanovisko již na dalším zasedání a vyberou jiné členy tohoto orgánu. Jeho existence je totiž ze zákona nutná,“ doplnil starostku její zástupce, místostarosta Miroslav Wildner (ODS).

Úkolem Kontrolního výboru bylo ověřování správného plnění smluvních podmínek mezi Městem Hranice a dalšími organizacemi. V dosavadním průběhu letošního roku provedl celkem devět kontrol.