Program měli pořadatelé i tentokrát připraven pro menší i větší děti. Skauti se postarali o soutěže za sladké ceny, Dům dětí a mládeže o bohatý doprovodný program.

Kromě mažoretek nebo břišních tanečnic vystoupila na letištní ploše skupina Ziggi Horváth - Rebels Band a další účinkující. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si také hasičskou techniku, sanitku záchranné zdravotnické služby nebo vůz městské policie. Ti nejmenší pak byli hasičům vděčni za zábavnou koupel v bohaté pěně.

Hlavním smyslem akce bylo spojit svět zdravých a postižených lidí. Dokázat, že se mohou bavit společně. „Řekla bych, že se ti hendikepovaní umí dokonce bavit lépe a bezprostředněji než zdravé děti. Pro mého pětiletého syna je to určitě cenná zkušenost,“ pochválila myšlenku akce šestatřicetiletá paní Věra z Hranic.

Stejně jako řada jiných, i ona v sobotu využila možnosti prohlédnout si své město z ptačí perspektivy. „Hrozně jsem se bála, než jsme vzlétli. Ale pak už jsem se jen kochala. Příště si to určitě zopakuji,“ podělila se o svůj nevšední zážitek.