V Olomouckém kraji se v během soboty zvedl počet případů z osmi na 21. Nakazil se například lékař Oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Olomouc, jehož spolupracovníci museli do karantény. V izolaci jsou také pacienti urgentního příjmu, s nimiž přišel lékař během dvou směn do styku. Všem byly odebrány vzorky kvůli vyšetření na onemocnění Covid-19.

„V tuto chvíli zůstává počet stejný,“ sdělila v neděli po 9. hodině Deníku ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Růžena Haliřová.

Testy byly provedeny u 103 osob. Výsledky za sobotu ještě nejsou kompletní.

„Řeší se dle kapacity odběru a laboratoře,“ sdělila epidemioložka.

Pacienti ošetřeni budou

Ve FN Olomouc nyní zasedá krizový štáb. Karanténa, v níž je 17 zaměstnanců Oddělení urgentního příjmu, sice znamená značný zásah do chodu pracoviště po dobu několika týdnů, ale pacienti se nemusejí obávat, že by na tomto klíčovém oddělení nebyli ošetřeni.

„Pacientů se toto nedotkne. Povede to k vtažení většího množství personálu do provozu,“ sdělil v sobotu ředitel FN Olomouc Roman Havlík.

„Dochází k významnému omezení veškerých plánovaných vyšetření, operací a ambulantních ošetření,“ uvedl.

 #interaktivni-infografika|7b97f5fa-3988-450d-8387-dc19fb57d066#

Na infekčním v Prostějově leží čtyři pacienti s nákazou

Omezen je kvůli karanténě provoz interního oddělení Nemocnice Šternberk, kde ležel pacient, u něhož byla v sobotu prokázána koronavirová nákaza. Přišli na něj hygienici, když trasovali kontakty jiného pozitivně testovaného. Pacient byl hospitalizován na infekčním oddělení v Prostějově. Personál interny a pacienti, kteří přišli s nemocným do kontaktu, jsou v karanténě.

Na infekčním oddělení Nemocnice Prostějov jsou v tuto chvíli hospitalizováni čtyři pacienti s potvrzeným onemocněním. „Všichni jsou ve stabilizovaném stavu, i pacient z Japonska,“ sdělila v neděli dopoledne mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník