Jeho součástí je kromě dřevěné stříšky se stoly a lavicemi také odpadkový koš, který ještě donedávna nikdo nikdy nevyprázdnil.

Cyklisté, turisté i bruslaři už pro jistotu s košem ani nepočítají. Chtějí-li se nedaleko chatové osady Dříň občerstvit, vzniklý odpad naloží zpátky do batohu a vyhodí jej jinde. Do odpadkového koše se totiž už nic nevejde. Navíc přitahuje vosy, které příjemné posezení rozhodně nezpříjemní.

„V tomto případě platí stejné pravidlo jako v otázce úklidu cyklostezek. Ten provádíme až na výzvu příslušného odboru Městského úřadu v Hranicích,“ informoval ředitel firmy Ekoltes Milan Vinkler.

Zároveň vyloučil, že by si u nich město objednalo pravidelný vývoz košů na cyklostezce.

Pozoruhodné je, že kromě papírků, ubrousků, žvýkaček a pet láhví a plechovek od piva zde lidé vyhazují i láhve od tvrdého alkoholu. Mnozí nepočítají s tím, že nejen za volantem, ale i za řídítky kola je může zastavit policista.

„Jezdím tudy pravidelně. Že je koš přeplněný, jsem zjistila už nejméně před měsícem. Měl by se někdo postarat o úklid, protože když třeba zafouká větší vítr, odpadky tu létají všude okolo,“ řekla cyklistka Alena Vránová z Lipníku nad Bečvou.

Krátce poté, co se Deník o přeplněný koš začal zajímat, se situace napravila. Koš je nyní poloprázdný. Otázkou je, zda bude vyprazdňován pravidelně, nebo se jednalo jen o výjimečnou akci.