„Ohlasy jsou velmi kladné. Osobně jsem tolik lidí ani nečekala. Doopravdy nás potěšil zájem škol. Například Gymnázium Hranice se účastnilo i minulý rok, kde jsme prováděli v kostele Stětí svatého Jana Křtitele. Ze zajímavosti jsem je prozkoušela, co si pamatují. Věděli," usmívala se spokojeně Marcela Brázdová a dodala, že na Kostelíček se dojedou podívat i lidé z Černotína, hranického domova důchodců, Partutovic a okolí.

V pátek 26. června se na Kostelíček přišli podívat klienti Denního centra Archa, které spadá pod Charitu Hranice a také žáci ze Základní školy 1. máje. Zájem byl velký, jak potvrdila i jedna z průvodkyň Radka Kubíková.

„Prováděli jsme i ve středu a to dorazilo 147 lidí, především střední školy. Dnes přišlo dokonce o šest lidí více. Lidé opravdu mají zájem," dodala spokojeně.

Dalším průvodcem byl známý hranický historik Jiří Nebeský, který si vzal na starosti jednu ze tříd základní školy. Děti se jeho výkladem opravdu bavily.

Podal jim totiž nejen suchá fakta, ale obohatil ho téměř divadelním vystoupením dvou pověstí, které se vztahují ke Kostelíčku. Žáci se ptali, hlásili a odpovídali na jeho zvídavé otázky. Ukázal dětem zajímavé hroby, sochy a místa na tomto tichém místě.

„Máme dokonce unikátní možnost prohlédnout si kapličky křížové cesty, které se otevírají jen jednou či dvakrát za rok. Navíc si prohlédneme i druhou menší kapli, která se nachází na hřbitově. Já osobně jsem ji poprvé viděl poprvé ve středu, kdy jsem tu prováděl taky," pověděl žákům při výkladu.

Z poutního místa byli nadšení i klienti Denního centra Archa. „Líbí se mi tady. Kostel i křížová cesta je zajímavá. Lidi se tady zastaví, pomodlí a jdou pryč," pověděl usměvavý Pavel.

Zájemci o historii tohoto místa mohou zavítat také do Staré radnice, kde je do srpna vystavená vzácná Hranická madona a mnoho dalších zajímavých informací o Kostelíčku.