Cyklisté, kteří šlápnou do pedálů a vyrazí na delší trasu, se většinou na Jadranu zastaví, aby si dali krátkou pauzu. „Máme namířeno do Hranic, ale nechceme to nijak přehánět, tak si tady chvilku odpočineme. Možná se nám už ale nebude nikam chtít, zůstaneme tu déle a vrátíme se zase zpátky domů,“ usmál se Petr Koliba z Přerova.

Rondel v Předmostí zarůstá lebedou, řidičům to vadí. 13. 5. 2022
Rondel v Předmostí zarůstá lebedou, řidiči přes trávu nevidí

Slunečný den lákal také k vodě, do které se na Jadranu ponořili první odvážlivci. Břehy přírodního koupaliště lemovaly deky a lidé se opalovali.

„První dojmy byly docela rozpačité, ale voda není zase tak studená. Syn to bez problémů zvládá,“ řekl Robin Šindler z Přerova.

„Přijeli jsme na kole z Přerova a jeli kolem Bečvy po druhé straně, kde není asfalt. Máme psa, který potřebuje hodně pohybu, a ten mu ve městě nemůžeme dát. Tady je maximálně spokojený a je vidět, že si to užívá,“ dodal.

Hrad Helfštýn po náročné rekonstrukci renesančního paláce. Srpen 2020
Zipline z Helfštýna? Nechceme být adrenalinovým centrem, zdůrazňuje kastelán

Relax bez plavek

Na Jadranu je i nuda pláž, kterou v sobotu obsadily asi dvě desítky stálých návštěvníků.

„Jezdíme sem už dva roky, je to relax a odpočinek. Od jara sem chodí pořád ti samí lidé,“ řekla paní Martina z Přerova. Vodu už prý zkusila. „Je to tady sice trochu hluboké, ale dá se to přeplavat,“ popsala.

Osecký Jadran na začátku dubna 2021
Pláž i cyklokemp. Chtěli bychom zvelebit okolí Jadranu, říká starosta

Obec Osek nad Bečvou v minulých letech do revitalizace přírodního koupaliště výrazně investovala. V roce 2020 prošla nádrž kompletním vyčištěním a byla vybudována požeráková výpusť do Bečvy. Celkové náklady činily přes 12 milionů korun a na akci se podařilo získat dotaci 6,8 milionu.

Obec má také studii na využití plochy východně od nádrže, ve které je navrženo mimo jiné vytvoření pláže, mola, sportoviště, relaxační zóny, převlékárny, sprch, WC a cyklokempu.