Středeční teplotní maximum v Olomouckém kraji bylo 29 stupňů.  A horko bude ještě větší. Co den, to plus jeden stupeň Celsia, až k víkendovým třiatřiceti.

Ve středu byla rtuť teploměru nejblíže třicítce v Přerově, kde meteorologové odpoledne naměřili 29,3 stupně Celsia.

„V Olomouci bylo maximum 29, Prostějov měl 28,2 stupně. Jen dvě stanice v Olomouckém kraji překročily 29 stupňů,“ sdělila Deníku Marie Glofáková z ostravského regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

„Příjemné červnové teploty. Žádné rekordy nepadaly,“ usmála se.

Teploty však budou v nadcházejících dnech nadále stoupat. „Už zítra na jednatřicet, pátek dvaatřicet a sobota, neděle až třiatřicet. O jeden stupeň za den,“ sdělila meteoroložka.

Akuna show v Přerově. Ilustrační foto
Celebrity obsadí přerovské kurty, Akuna show ale nebude

Kam k vodě

Návštěvnost Plaveckého areálu v Přerově se přes opatrný začátek sezony v posledních dnech zvýšila. A nejen kvůli počasí.

„Hodně pomohlo zmírnění opatření a fakt, že lidé teď u vstupu na bazén předkládají jen potvrzení o provedení testu na covid-19 od zaměstnavatele či ze školy nebo čestné prohlášení. O uplynulém víkendu si přišlo zaplavat o sto procent lidí více než týden předtím,“ řekl Jaroslav Hýzl ze Sportoviště Přerov, které je provozovatelem areálu.

Provozní doba plaveckého areálu je od 8 do 18 hodin a vstup je zatím pouze hlavním vchodem z ulice Kopaniny. V provozu jsou vnitřní bazény s atrakcemi a venkovní pětadvacetimetrový bazén. Obnovené je od pondělí také plavání pro seniory, které se koná vždy v pondělí a ve čtvrtek od 13 do 14 hodin.

Slušný zájem je díky příjemným teplotám také o Plovárnu v Hranicích.

„Máme zatím otevřené jen venkovní koupaliště, ale na to, že je všední den, je návštěvnost solidní. Zaplavat si dnes přišlo asi sedmdesát lidí,“ řekla ve středu odpoledne pracovnice hranického areálu. Provozní doba letního koupaliště je od 9 do 19 hodin. Krytý bazén zpřístupní buď koncem tohoto nebo počátkem příštího týdne.

Plovárna Hranice. Ilustrační foto
Plovárna Hranice láká na nové hřiště i vylepšené občerstvení

Otevřené už je i venkovní koupaliště v Kojetíně, které před lety prošlo modernizací. Po rekonstrukci je restaurace, novinkou je beach bar a vybudování beach zóny. Návštěvníkům je k dispozici i kemp s chatkami. V červnu je otevřeno od pondělí do pátku v době od 12 do 19 hodin, o víkendech pak od 10 do 19 hodin.

Koupaliště v Lipníku nad Bečvou otevírá až koncem června.

Lákadlem pro milovníky koupání ze širokého okolí se staly také přírodní areály - velký zájem je o zatopený lom ve Výklekách a přitažlivý pro návštěvníky je i Jadran v Oseku nad Bečvou.