„Přestože sezonu oficiálně zahájíme od července, příští týden začneme napouštět venkovní bazén, na který budou mít lidé už v červnu přístup z toho vnitřního," uvedl Jaroslav Klvač, ředitel společnosti Teplo, která v Přerově provozuje plavecký areál. Ceny vstupného prý v letošním roce zůstávají stejné jako loni.

Penčické novinky

Na novinky se můžou těšit rodiny s dětmi, které si oblíbily koupaliště v Penčicích. Dočkají se totiž zrekonstruovaného dětského bazénu s atrakcemi, jako jsou stříkací ježek nebo vodní skluzavka.

„Nová je i technologie úpravny vody," doplnil.

V Hranicích chtějí otevřít už 30. května

Na koupališti v Hranicích začne sezona o něco dříve.

„Chceme otevřít už 30. května. Novinkou je dvouskluzavka, která bude umístěna ve venkovním areálu," uvedla Iva Macurová, vedoucí správy sportovišť.

V Kojetíně i s nohejbálkem

Už 31. května bude přístupný pro veřejnost také plavecký areál v Kojetíně.

„Žádné nové atrakce jsme nepořizovali. Návštěvníkům je ale k dispozici areál, kde si můžou zahrát i plážový volejbal nebo nohejbal. Děti do patnácti let mají první den otevření vstup zdarma," řekl Vlastimil Psotka, ředitel společnosti Technis v Kojetíně, jež areál provozuje.

V sobotu 31. května se otevře i koupaliště v Lipníku.

V Radslavicích zavřeno

Bez možnosti vodních radovánek se budou muset i letos obejít lidé, kteří byli zvyklí na pohodové koupání v Radslavicích.

„Stále se nám nepodařilo vyřešit technický problém z loňska, vany nejsou připraveny za provoz, protože máme problémy s nádraží. Koupaliště tedy zůstane pravděpodobně i letos zavřené," řekl starosta Radslavic Stanislav Jemelík.

Slaná voda v Čechách

Lidé ale mají možnost zavítat do nedaleké obce Čechy. Tam se koupaliště otevře poslední týden v červnu.

„Novinkou je letos slaná voda v prostředním bazénku, která je rozhodně příjemnější než chlór. Výhodou našeho areálu je klid, dětský bazén s brouzdalištěm a možnost občerstvení," poznamenal starosta obce Čechy Lubomír Michálek. Parkoviště je podle něj bezplatné.

V Soběchlebích přibyla skluzavka

Počátkem července se otevřou i brány areálu v Soběchlebích.

„Možná spustíme provoz o týden dříve, záleží na počasí. Pro děti přibyla jedna nová skluzavka, dospělí si zase můžou zahrát plážový volejbal nebo stolní tenis," uzavřel starosta obce Jaromír Dohnal.